Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szintetikus drogok helyett...

Szintetikus drogok helyett elkezdtem inni, meg amikor csak tudok füvezni meg hasonlók. Ebből hogy van kiút?

Figyelt kérdés
2022 év vége fele elkezdtem amfetamint és MDMA-t használni elég rendszeresen. Ebből főleg az amfetaminnal volt baj. Állandó 3-4-5 napos ébrenlét, nonstop szívás alig ettem stb. Aztán volt hogy hónapokra abbahagytam. Aztán megint elkezdtem hetekig/hónapokig. Aztán megint abbahagytam egy kevés időre. Na most ott tartok, hogy év eleje fele elkezdtem helyette agresszíven füvezni, meg persze néha tolni szintit is. A tiszta hónapok egy időbe napokra max hetekre redukálódtak. Az utóbbi pár hónapba viszont sokkal rosszabb a helyzet. Észre se veszem hogy minden nap hatása alatt kell legyek valaminek. Kb 1 hónapja kezdtem el inni, főleg akkor mikor költözés miatt már nehezebben tudok füvet beszerezni. Mikor józan vagyok mondjuk úgy a nap felébe, azt hiszem semmi baj nincs. Aztán valahogy elfelejtem hogy rohadtul függő vagyok és elkezdek inni, vagy ha tudok szerezni füvezni vagy ha bulizni megyek szintetikázni. A legutóbbi bulimon előző előtti pénteken pl 5 féle kábszert fogyasztottam. Ez nem lenne olyan tragikus jelenlegi belátásaim szerint, de anno ez elképzelhetetlen lett volna. Elmentem 4 ekivel meg 2g speeddel, aztán abból az lett hogy tradelgettem buliba stb és a végén kokainoztam is, füveztem is, meg 4MMC (mefedront)-t is kipróbáltam. Szerintem már tényleg ott tartok hogy nincsen határ. Aki már volt a helyemben és tisztába van azzal milyen mentális állapottal jár ez, mit tanácsolna? Kezdek félni önmagamtól. Innen már csak lejjebb van.

máj. 14. 21:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy februártól áprilisig keményen gyógyszerező korszak is volt, hogy bealtassam magam. Elkezdtem napi 2-3-4MG xanaxot megenni estére így egyszerre. Meg valamikor altatót. Meg közbe füveztem mint az állat. Szerintem ez undorítóbb mint a szintetika. Már azt se tudom mi van velem.
máj. 14. 21:03
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Van egy ADHD ambulancia, ami függőségekkel is foglalkozik. Azt hiszem a Nyírő. Oda jelentkezz be. Mindenképpen egy elvonóra el kéne menni.
máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

A fű kapudrog azaz belépő drog, utána jön a speed, extasy, lsd, kokain...

Jobb esetben megállsz a fűnél amíg ki nem növöd, a legtöbben megkomolyodnak és leteszik, ha mész tovább a "vonaton" akkor nincs megállás, lehúz, ki tudja hol végzed, de a pénzed, egészséged, kapcsolataid, életed rámegy.

máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerváltó lettél. Elvonó a megoldás.
máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Ezért kell az amfetamint receptre szerezni.
máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
16 évesen próbáltam ki a füvet. Nem tetszett egyáltalán, kb évente 1-2x ha beleszívtam egy jointba. Amióta a többi sz4rt elkezdtem utána kezdtem valahogy szívni. Szerintem ilyen mindegy mi az csak üssön elven. Amúgy úgy érzem nem lenne szükségem elvonóra de közben hónapok óta abba kellett volna hagyjam az egészet. Amúgy mellékesen 1000% hogy ADHD-s vagyok nem kis szinten. Nem voltam ezzel kivizsgálva csak anno általánosba figyelemzavart állapítottak meg. De állandó hiperaktivitás, figyelemzavar stb mind jelen van. Nem úgy diagnosztizálom magam ADHD-s ként hogy találomra, hanem konkrétan mondani is szokták rám hogy tuti van valami kattom. Szellemileg még lehet jobb állapotba is lennék mint egy átlagember, de mentálisan már egyre kevésbé. Rendesen gatyán vagyok már csak nem mindíg veszem észre.
máj. 14. 21:47
 7/19 A kérdező kommentje:
Hogyértve receptre? Én sokszor időszakosan olyannyira használtam amfetamint, hogy nem volt megállás. A legdúrvább 5 napos ébrenlét volt szinte 0 étkezéssel, 2 bulival 1 repülőúttal meg a többirésze after volt. A végére végkimerülésnél jártam már hallucináltam. 5 nap alatt kb 8 KG-t fogytam alvás nélkül.
máj. 14. 21:49
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Menj el elvonóra, tisztulj ki, és utána ezekkel a gondokkal viszgáltasd ki az adhdt
máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ha új munkát találnék az jobb lenne mint az elvonó. Számomra akkora zuhanás lenne szerintem ha beismerten elvonóra kéne járjak, hogy akkor már inkább drogoznék tovább.
máj. 14. 22:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt ne a munkan agyalj, annal sokkal nagyobb a baj. Az elvonot amugy terapianak hivjak, esetleg rehabilitacionak, igen, a Nyiroben is van addiktologia, meg sok honapos bentlako rehabok, nehany az orszagban. Ott lenne a helyed, hiaba agalsz ellene, ezt sajna nem oldod meg egyedul. Van valaki (nem drogos), akire szamithatsz?
máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!