Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori traumáim feldolgoz...

Gyermekkori traumáim feldolgozásához ez jó stratégia lehet, vagy csak ártok vele magamnak?

Figyelt kérdés
Ha elalvás előtt felidézem a történteket, így az alvás során a tudatalattim nagy valószínűséggel a traumáimmal fog foglalkozni, elősegítve feldolgozásukat? Szakemberhez nem tudok fordulni, mert az emberekkel kapcsolatos bizalmamat elvesztettem. Családom sem tudja hogy traumatizált vagyok, ha rajtam múlik nem is fogja. Csak szép csendben szeretném megoldani a saját problémáimat.

2021. okt. 9. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem fog menni. Ezért van szakember.
2021. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy szembe tudsz e nézni az érzelmekkel, amiket ez ki fog váltani?


Mennyire nagy a traumád?

2021. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A tudatalattira nincs befolyásod alvás közben, nem fog segíteni feldolgozni. Talán még ártasz is vele, mivel ezt te TRAUMA-ként élted meg, ergo ugyanebben a mederben fogsz evezni éjszaka is. Az agy ilyenkor "kikapcsol".
2021. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb. minden érzelmemet elfojtom és nem tudok megnyílni az emberek számára, ezért jéghidegnek tűnhetek. Tisztában vagyok az eredetével, azzal is hogy mi váltotta ki. (összetett, sokáig elhúzódó dolgok) Egy ördögi körbe kerültem, mert szeretném leküzdeni őket, de nem szeretnék senki szemében sem gyengének, sebezhetőnek látszani, ezért a pszichológus offos számomra. Max így anonim módon... Ezért is szeretném, ha lenne valami működőképes öngyógyító folyamat. (spirituális dolgokra nem vagyok fogékony)
2021. okt. 9. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus nak nem kell a rendes neved megadni meg amúgy titoktartás neki kötelező

Üdv

2021. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!