Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs jó problémamegoldó...

Nincs jó problémamegoldó stratégiám???

Figyelt kérdés
Munkahelyen, vagy akár az élet más területén is, ha olyan feladatot kapok, ami nem egyértelmű, nincs meg a szaktudásom, és nem adnak valami faék egyszerű megoldási leírást, vagy nem mondja el valaki érthetően az elejétől végéig, akkor leblokkolok, megijedek, bepánikolok, és nem tudom a problémát megoldani. Ha az elején nem látok egy problémát megoldhatónak, akkor normális motivációval nem is állok neki megoldani, csak tolom magam előtt, illetve elfutok előle, vagy csak megpiszkálgatom. Kevés a szaktudásom, lehet, hogy tényleg irreális az elvárás, de ez nem mindig mentség. Tanulni is jobban tudtam mástól diákként, és akkor is bepánikoltam, ha nem magyaráztak, hanem tőlem várták, hogy csináljam egyedül. Hogyan tudnék így 28 éves informatikusként boldogulni a szakmámban, vagy az életben úgy általában egyáltalán, ha az új helyzetek nagy részében teljesen leblokkolok, és kb. nem vagyok hajlandó megcsinálni a feladatot. Milyen helyen fogok tudni jól dolgozni, ilyen pocsék munkamorállal?

2021. márc. 18. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Welcome to IBM! Ott biztos van tökre rád szabott, minden napos, unalmas, kihívásoktól mentes, garantáltan elejétől a végéig már jól bejáratott, kaptafára készült feladatkör.
2021. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy egyetértek az elsővel, szerezz olyan helyen munkatapasztalatot ahol nincs nagy tét, és nem érzed azt, hogy neked ez nem megy. Majd miután kialakul egy magabiztosság, megszokottság, lépj tovább, Egy idő után rutin lesz. Tanulni kell a problémamegoldást is. Meg az olyan helyzeteket is ahol nincs megoldás, és kihozni belőle a legtöbbet.
2021. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!