Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a meditáció? Ki hogyan...

Mi a meditáció? Ki hogyan meditál? Van egyáltalán "módszere" a meditációnak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 12. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A módszer az hogy figyelni kell pl a légzést, és a hangokat. Azért kell figyelni hogy a tudat "csacsogása" helyett, egyre inkább a jelenben legyünk. Érdemes minél többféle helyzetben gyakorolni, de ülő pozícióban a leghatékonyabb - hiszen olyankor csak a "belső csacsogás" téríti el a figyelmet.
2021. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vezetett meditációkat használok ehhez. Segít abban, hogy felismerjem, tényleg milyen gyakran kalandozik el az agyam mindenféle felesleges dolog felé. Mennyire sokszor tudok aggodalmaskodni, ahelyett, hogy kicsit pihentetném a gondolataimat. Ha fizikailag vagyok fáradt, akkor ledőlök, pihenek. Ha lelkileg, akkor meditálok. Bár mindkettőt rendszeresen teszem, hiszen mindkét módon ki tudok merülni. Az agyalás is kva fárasztó.
2021. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Érdekes. Ahány ember annyi vélemény a meditációról...


Egy ideje már én is boncolgatom a témát, szerintem:

A meditációt nem lehet csinálni, meg tud történni veled.


Amiről az eddigiek írtak, azt inkább relaxációnak mondanám.

2021. okt. 14. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szólj mindenkinek, aki így tesz fel youtube-ra videókat... Vagy ne legyél egy f. sz és keress rá arra, hogy vezetett meditáció..
2021. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A meditáció annyit jelent hogy átélni a jelent. Ami itt, és most van. Viszont ezt nem tudjuk mindig átélni, mert a gondolataink kivetülnek - és ezek elvisznek (a jelenlétből - a gondolatvilágba). Amikor ezt figyeljük, és a gondolatvilágból - visszatérünk a jelenléthez (az egyszerű, tiszta, tapasztaláshoz) ezt nevezzük meditációnak.
2021. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom a "Meditációs megújulás" c. könyvet, ott lépésről lépésre megtanít egy nagyon jó technikát.
2021. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Meditáció nem több, mint a szegény ember tudatmódosító 'szere'. Saját definíció.
2021. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez így van. És ez szerintem csodálatos :)
2021. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!