Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki meghal miért kell...

Ha valaki meghal miért kell szomorúnak lenni, miért nem lehet fekete humort alkalmazni?

Figyelt kérdés

Meg mi ez, de tényleg valaki haldoklik, tegyük fel képzeld bele magad, haldokolsz, mindenki búval baszott, szinte a haldokló vigasztalja az egészségest, a kérdés, hogy te minek örülnél jobban pl a halálos ágyadon? búskomor ismerősök akik a halálodat látják vagy humoros ismerősök akik megnevettetnek a végén?

Ugyanígy ha meghal miért kell így tenni? Pláne egy vadidegennél, meg úgy anblokk? Jaj szegény én láttam őt meghalni, jó hogy nem ő már a bunkó, szegény én.


2021. okt. 12. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. én azt mondtam amikor nagyim meghalt nyugodj békében amig nem talalkozunk.
2021. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először azon lettem figyelmes, hogy a mentősök durvábban tolják a fekete humort mint én(át is képzem magam), de az ápolóknál ez a depi, ha ide állnék be lelkileg tönkre mennék.
2021. okt. 12. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem, te nem nagyon voltál se haldokló, se halott közelében.

Nekem sajnos kellett a családban, és a szakmámból is kifolyólag.

Ha valaki haldoklik, és fájdalmai vannak, nem lennék benne biztos, hogy annyira értékelné a fekete humort, amit te amúgy annyira hiányolsz ilyen környezetben. A hosszú betegség is más, meg a haldoklási folyamat is más.

2021. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindenki szociopata.
2021. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Öreg papák szakadnak rajtam általában mindig, hát én csak úgy voltam 4x mentővel eszméletlenül a migrénem miatt, hogy megmondták ha háton feküdtem volna belefulladok a hányadékomba, de a mandulaműtétemből is viccet csináltam hogy vérzett, bár k*rva szar volt, de legalább vicces.

Bár tény nálam is van határ, van aki túltolja, meg nem szoktam személyesre venni azért. Van aki katéterezésnél azt mondja, most meg lesz d*gva konkrétan a félholt betegnek, na ez tényleg nem vicces.

2021. okt. 12. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Társadalmi konvenció.
2021. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4. Miben nyilvánul meg? Abba, hogy nem csinálok magamból lelki roncsot, és van bennem annyi empátia, hogy a beteget sajnálom és nem azt nézem jaj de szar nekem?


Egyébként ez teljesen buddhista hozzáállás a halálhoz.


[link]

2021. okt. 12. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Úgy látom, még senkit nem veszítettél el, akit szeretsz.

Édesanyám szó szerint a kezeim között halt meg (daganatos betegsége volt), és én csuktam le a szemeit.

Na ezt, még az ellenségeimnek sem kívánom.

"te minek örülnél jobban pl a halálos ágyadon? búskomor ismerősök akik a halálodat látják vagy humoros ismerősök akik megnevettetnek a végén?"

Hidd el, ott már senki nem tud megnevettetni.

2021. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is beleestem már, ebbe, meg nyilván nekem is szar, de ettől függetlenül a halottnak szarabb és őt kell figyelembe helyezni nem a saját érzéseimet.

Nyilván személyiségfüggő is, van aki az életét búskomorságba éli le, bár mondjuk úgy kicsit megedzett az élet, kisgyerekként el se tudtam képzelni hogy meghaljak, meg se értettem miért lesz valaki öngyilkos, de hát idővel beleszokik az ember, vagy felemészti.

2021. okt. 12. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!