Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kellene mondanom a szobatár...

El kellene mondanom a szobatársamnak az önsértést?

Figyelt kérdés

Egész gimi alatt együtt laktunk a szobatársammal, jól kijövünk. Tavaly kezdtük az egyetemet és itt is egy szobában lakunk. 10.-es korom óta önsértek. Rengeteget hazudtam a sebeim miatt. Az egyetemen egy barátnőmnek elmondtam, mert meglátott egy zúzódást. Pár hete elmondtam az anyámnak, mert nem bírtam már tovább a hazugságokat. Összetört, de most, hogy tudunk róla beszélni, kezdi elfogadni.

Viszont állandóan azzal nyaggat, hogy mondjam el a szobatársamnak, mert nem élhetünk együtt így, azt se érti, eddig hogy sikerült. Én próbáltam összeszedni magam, hogy elmondjam neki, de valahogy mindig azt érzem, hogy ha elmondom neki, akkor elveszítem. Annyira egyben van és néha elmeséli, hogy mennyire lefárasztotta, hogy valaki a lelki bajairól nyafogott neki. Ezt nem lenézően teszi és mindenkit meghallgat, próbál segíteni nekik, de nem akarom, hogy én is egy teher legyek neki. Nem kell segíteni rajtam, én próbálok leszokni, már 2 hónapja "tiszta" vagyok, de még így is félek, hogy ha elmondom, megváltozik a kapcsolatunk és másként kezel majd, óvatosabban, vagy esetleg kevesebbet akar a közelemben lenni.

Szerintetek el kell mondanom? Fontos ez, hogy tudjon róla? Vagy csak még nem jött el az ideje, hogy elmondjam?



2021. okt. 12. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor mondd, ha kerdez rola, vagy valahogyan szoba kerul. Szerintem felesleges ezzel ele allni, hogy figyelj, amugy ez van, de mar 2 honapja nem is csinalom. Felesleges, ez mar a mult remelehetoleg, es tobbet nem erzel ra kesztetest.
2021. okt. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz.

Nyilvan nem véletlenül érzed hogy nem kéne elmondani neki. Mi van ha elpletykálja? Akkor vége az egyetemen a renomédnak.

Egyebkent 2 hónap az elég rövidke idő, én szakember segítségét kérném, hogy ne essek vissza.

De rád bízom. Ha visszahuzodik és kerülni fog akár másik szobába is kérheti magát.

Amugy szolidan rakerdezhetsz a témára, hogy mi a véleménye az olyan emberekről akik ezt csinálják. De az meg már szinte megvezetés

2021. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem pletykálná el, osztottunk már meg nagy titkokat egymással és megbízom benne, ő is bennem. Azt se hiszem, hogy más szobába kérné magát, ennyi év együttélés után már elég jól összeszoktunk. Tudom, hogy két hónap még kevés, állandóan érzem a késztetést, hogy csináljam, de ellenállok, próbálom terelni a gondolataim. Fontolóra veszem a szakembert
2021. okt. 12. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!