Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szobatársam rosszul van....

A szobatársam rosszul van. Hogy segítsek neki? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

kolisok vagyunk, nem olyan rég óta ismerem, kicsit fura lány.

már vagy 1 órája azt mondja,hogy rosszul van. gyengének érzi magát,nincs semmihez ereje, bizonytalanságot érez, zavart.meg ilyeneket mond, hogy azt érzi, hogy nem tud nyelni vagyis nehéz a nyelés..aztán azt mondta,hogy fél mindentől, meg attól hogy összeesik.. és hogy nem tud koncentrálni meg gondolkodni, elege van mindenből..néha grimaszokat vág közben vagy az orrát piszkálja, a fogait csikorgatja.... és elkezdett sírni és bebújt a takarója alá. most jobb


2020. márc. 5. 21:56
 1/10 A kérdező kommentje:
ja meg eddig sokat pislogott furán
2020. márc. 5. 21:57
 2/10 A kérdező kommentje:
meg hogy nem érzi a lábát, vagy zsibbad
2020. márc. 5. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mi baja lehet, de nem éri meg kockáztatni. Ha furcsán, zavartan viselkedik, és többször mondta, hogy rosszul van, kérdezd meg tőle hívj-e neki mentőt. Egyébként szerintem fel kéne hívni a segélyhívót, és ők majd tudják, ki kell-e küldeni mentőt.
2020. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azt mondta korábban, hogy voltak már pánikrohamai régebben de nem tudom, hogy ez az lehet-e
2020. márc. 5. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel a mentőket, majd ők megmondják, hogy mennek-e.
2020. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy pánikroham, vagy leesett a vércukra, vagy sok koffein/más pörgető anyag lehet a szervezetében. Esetleg mind együtt. Kérdezd ki, mit evett, ivott. Ha nem evett, csokit, vizet adj neki. Ha elájulna, fektesd le és emeld fel a lábait. Ha nem reagál, hívj mentőt, kérj segítséget.
2020. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. most épptök nyugiban néz videókat youtubeon..
2020. márc. 5. 22:08
 8/10 A kérdező kommentje:
délután 5-6 körül ivott egy energiaitalt azt mondta és evett rendesen azóta de kicsit émelyeg
2020. márc. 5. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg orvoshoz vinni nem próbáltátok? Vagy szólni egy felnőttnek?


Amúgy bármi lehet: pánikroham, beszedett valamit...

2020. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hmmm, sok minden lehet. A grimaszolás lehet a frusztráció levezetésének egy módja, pl aspergereseknél gyakran előfordul.

Kérd meg, hogy mondjon összefüggő mondatokat, számolja meg pl. a piros színű tárgyakat a szobában - pszichológusok tanácsolják, ún. “földelés” azzal elterelhető a figyelem. A pánikroham és szorongás nagyon nehéz, de nyugtasd meg, hogy biztonságos környezetben van és nyugodtan szóljon, ha rosszul van.

Mindenképp maradj határozott, hogy érezze a stabilitást!

2020. márc. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!