Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hiszik azt,hogy a...

Miért hiszik azt,hogy a Biblia segíthet?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy egyes válaszolok minden lelki problémára oda írnak egy idézetet a Bibliából?


Személy szerint én nem hiszek istenbe viszont nem ítélem el azokat akik igen csak érdekelne mégis,hogy tényleg segít bárkinek is,hogyha kap egy idézetet a Bibliából?


Segít kigyógyulni a betegségből? Senkit sem szeretnék megbántani a kérdésemmel de tényleg érdekel az,hogy segített -e bárkinek is ez?


2021. okt. 15. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Mert aki vallásos, annak az agya nem müködik, mindenre csak a bibliát szajkózza, ennyire telik neki.
2021. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Akinek csak egy kalapácsa van, az mindent szögnek néz.:) Ez nem bibliai idézet, de nagyon találó. A vallásos embereknek csak a vallásuk van, ezért csak ahhoz tudnak nyúlni, abból tudnak idézni.
2021. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Képzeld el, a muzulmánoknak milyen lehet. Ott meg a Koránról hiszik azt, hogy mindenre abban van a válasz. Olvastad már a Koránt? Kb. önkínzás az olvasása, 120-as IQ felett megőrülsz tőle, annyira monoton és értelmetlen.
2021. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért írják, mert nekik segített a Biblia olvasása, ezért abból indulnak ki másnak is segíthet. Idézetet pedig azért írnak, mert az egész Bibliát csak nem adhatják meg válaszként, de egy idézet elég lehet a figyelem felkeltésére is.
2021. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jó, hát idézni lehet a szabópétert, a coelhót meg a sztívünhókingot is, kb ugyan annyi a létjogosultságuk. A lényeg az lenne, hogy valamitől felgyulladjon az a bizonyos villanykörte. Hogy mi nyomja be a gombot hozzá, szerintem tökmindegy.
2021. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a Biblia segít, hanem a hit és a kapcsolat Istennel. Nekem segített. A vallás elismeri a lélek létezését.


"A vallás tulajdonképpen a lelki szenvedés gyógyítására volna hivatott. Én mindig síkraszálltam ezért az eszméért, orvosi területen is."


C G Jung


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


„Életük delén, azaz 35 éven felül túli pácienseim közt egyetlen egy sincs, akinek végső problémája ne a vallásos lelkiség volna. Végső soron mindegyik abba betegszik bele, hogy elvesztette azt, amit eleven vallások mindenkor megadta híveiknek, s egyikük sem gyógyult meg igazán, aki nem nyerte vissza vallásos lelkületét, aminek természetesen semmi köze felekezethez vagy egyházi hovatartozáshoz.”


„Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre.”


Jung Gondolatok a szenvedésről és a gyógyításról

2021. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!