Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szándékosan lehet disszociatív...

Szándékosan lehet disszociatívvá válni?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy már nem is tudom, mióta gyakran eljátsszom azzal, hogy ha szükségét érzem, akkor próbálok "más bőrébe bújni". Elképzelni, hogy én valaki más vagyok. Olyan valaki, akit legalább nagyjából ismerek és tudom, hogyan viselkedik/viselkedne bizonyos helyzetekben. Felveszem a gesztusait, stb... ez néha lelkesít, máskor erőt ad. Arról viszont nem igazán van képem, én milyen lehetek igazából. Ennek az egésznek nem tudom, mi lehet az oka,

Viszont megfordult a fejemben, hogy esetleg tovább lehetne fejleszteni...

Nos, sokat hallottam a disszociatív személyiségzavarról és arra gondoltam, az akár még hasznos is lehet, ha valami szerencsés,hatékony személyiséget épít ki az ember. Egyik énje ilyen, másik olyan..sokkal több mindent elérhet, mint akinek csak egy van,az is átlagos képességekkel.

De vajon el lehet ezt érni szándékosan?


2021. okt. 16. 08:43
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

Kicsit félreérted ezt a személyiségzavart. A disszociatív zavar nem arról szól, hogy TE leszel valaki más, hanem arról, hogy jön "egy másik", átveszi a helyedet az éber tudatban, ezelatt pedig te vagy alszol (és akkor semmire nem fogsz emlékezni), vagy "kívülről" nézed, hogy a másik mit művel a helyedben. A disszociáció lényege, hogy kikerülsz a "kormány" mögül. (Attól függetlenül, hogy átveszi-e a helyedet egy "másik" személyiség, vagy nem. A normális ember is disszociál, amikor elalszik vagy elbambul.)


Amiről te beszélsz, az csak az identitás hiánya vagy képlékenysége, ilyen formában semmi köze a disszociációhoz, és nem is jó dolog, inkább csak egy elég kétségbeesett kompenzáció az identitáshiányra. Akinek felnőtt identitása van, annak nincs szüksége "több személyiségre", maximum perszónákkal ("álarcokkal") egészíti ki, ezeket viszont lehetőleg nem téveszti össze saját magával. Amit te leírsz, az egy olyan helyzetnek tűnik, ahol valakinek nincs működő identitása, csak álarcai.

2021. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet. Lásd az 55ezer követős magyar tiktokker lány esetét, aki azzal haknizik, hogy több személyisége van. Amit magáról mond az gyakorlatilag a Doom patrol sorozat disszociatív személyiségzavaros karakterének koppintása. Par éve találta ki, hogy ez a baja - szerintem az ő esetében arról van szó, hogy tanultan vált több személyiséggé néhány év leforgása alatt, de ehhez kellett egy kutatási területre éhes szakember is, aki asszisztált hozzá.
2021. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, ez érdekes..
2021. nov. 6. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!