Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor valakit hipochondernek...

Amikor valakit hipochondernek tartanak, akkor konkrétan nem hiszik el, hogy mi vele az egészségügyi helyzet? Miben változtassak a kommunikációmon, hogy ne tartsanak hipochondernek?

Figyelt kérdés

A COVID és az oltások kapcsán sokszor szóba kerül az egészségi állapot, ilyenkor mit mondjon az ember, ha krónikus beteg és veszélyeztetett? Vagy interneten mit írjon, ha egyébként véleménye van, amit le tud vezetni, alá tud támasztani?

Vagy ha egyéb esetben szóba kerül, például az, hogy én orvoshoz járok...?

Vagy ha az előírt diétám szóba kerül?


2021. okt. 16. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hipochonderek (én is az vagyok), nagyon komolyan veszik a betegségeiket és lényeges résznek tartják az életükből, hogy betegek.


Szimplán ne foglalkozz vele annyit, ne ez legyen az első megnyilvánulásod és ha nem valami tipikus betegséged van, akkor mindkg helyezd el magad.


Pl. Tudom, hogy sok ember együttél a gluténintoleranciával, de nekem ég és föld, mióta diétázom.


Vagy elég pechem volt ezzel az autoimmun betegséggel, mert senki nem magyon ismeri, de a doki javasolta, hogy...


Vagy hozz statisztikákat stb.


Covid oltás kapcsán hogyan kerül szóba?

2021. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak azért hiszed magad veszélyeztetettnek, mert krónikus beteg vagy? Más is szenved ebben, mégse szrt össze magát ettől a politikai mesterséges vírustól.


Foglalkozz saját testi és lelki egészségeddel, ne hidd azt, hogy beteg leszel, csak mert most állítólag jaj de nagy járvány van. Amire fókuszálsz, azt vonzod be.

2021. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1


Úgy kerül szóba, hogy a krónikus beteg szervezet gyengébb és így nem ugyanazokkal az esélyekkel indul. Gyengébb vakcina nem is adott védettséget, sokan, egészségügyisek is javasolták az mRNS-t.

2021. okt. 16. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem is vagyok hipochonder, sokkal jellemzőbb rám az, hogy nem veszem komolyan a szűrővizsgálatokat és hiába vagyok rosszul akár évekig majdnem minden nap, nem megyek orvoshoz.


Ami zavar a témakörben jelenleg, hogy képzelt betegnek tartanak és érdekelne, hogy mit kommunikáltam rosszul, ami miatt ez így van.

2021. okt. 16. 15:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!