Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamiért a legszerencsétleneb...

Valamiért a legszerencsétlenebb embernek tartom magam, úgy érzem teljesen kiégtem. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

1 éve végeztem egyetemen Programtervező informatikusként. Munkámra,fizetésemre nem lehet panaszom.(maximum annyi, hogy sokat stresszelek) Vannak barátaim akikkel jó a kapcsolatom, gyakran találkozunk, ülünk be helyekre. Mégis mindig úgy érzem, hogy valami hiányzik az életemből és kezdek depresszióba esni.


Korábban sok hülyeséget csináltam egyetemi éveim alatt mint pl. alkoholizmus, különböző drogok, szerencsejátékok stb. (Csak ritkán a fű ami megmaradt és a sör) Emiatt, hogy szenvedélybetegségekre fogékony vagyok régóta nem akartam komoly kapcsolatot, nem akarom más életét tönkretenni ha egyszer elkattan az agyam. Viszont érzem, hogy ez így nem lesz jó és egyre inkább szükségem van valakire.


Hiába van az életem minden eddiginél jobban sínen pénzügyileg, ha a legboldogtalanabb most vagyok. Utoljára 22 évesen volt kapcsolatom, most pedig 26 vagyok. Alkalmi egy éjszakás kalandjaim voltak azóta csak. Nagyon félek az elutasítástól ezért nem szeretek ismerkedni, már az elején azon gondolkozom, hogy hogyan lesz ennek vége. Ha kapcsolattá alakulna, hogy fogom majd elszúrni a romlott személyiségemnek hála. A korábbi rossz döntéseimnek tulajdonítom ezeket, de nem tudok túllépni ezen a gáton.


Különböző könyveket is olvastam már a témában, a fiatalkori kiégésről is. Podcasteket is hallgattam angolul is. Elkezdtem új hobbikat, sétálni , úszni és edzeni is járok az elmúlt 2 hónapban. Egyetem alatt eléggé leépültem, 80kg-ról 120kg-ra híztam(10 már lement), az önbizalmam is csökkent ezáltal elég sokat a kialakuló férfi melleimnek köszönhetően is 😂.(tényleg nincs jó hatással a szervezetre az 5 éven át tartó önpusztítás). Ezért az utóbbi fél évben már nem is mertem még csak kezdeményezni senkinél.


Néha alvászavaraim is voltak időszakosan, ezt meditációval, továbbá napi szigorú menetrend betartásával sikerült orvosolnom, de előtte rivo, xanax, frontin hármasban láttam csak a megoldást sajnos.


Nem tudom, hogy mivel válhatnék ismét olyan boldoggá, mint amilyen voltam 18-20 évesen. Mindig egy életvidám energiával teli ember voltam. Mostanra viszont inkább egy pesszimista ember vagyok aki úgy érzi belefullad a mindennapokba.


26/F



2021. okt. 22. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
nem olyan nagy a probléma, mármint tudom annak érzed és ezt meg is értem. de már elkezdtél tenni érte, mozogsz, új hobbik, könyvek. szerintem ne azt keresd aki 20évesen voltál, mert az már a múlté. a jelenbe kell megtanulnod élvezni az életed, főleg, hogy tettél érte és munkád is van. a boldogság az klisé, de meg kell szeresd magad először, nyílván most nem fogadod el magad a súlyod miatt és ezért nem kezdeményezel. de attól még barátkozhatsz lányokkal és mint ember ismerjétek meg egymást. sokan a boldogságot egy párkapcsolattól várják, de pont nem lesznek azok egy másik mellett. én ajánlom,hogy menj el önkénteskedni, akár adj vért, olyan önzetlen cselekedeteket csinálj ami szélesíti a látóköröd. nem vagy hálás, sok ember hibája ez, fiatal vagy, van mindened és előtted az élet. én barátkoztam egy 89éves nénivel és baromi sokat tanultam tőle ,de úgy vihogtunk mint két tini. nincs olyan ember aki mindig boldog, kifele max azt mutatják főleg az insta világában, de mindenkinek meg van a keresztje szokták volt mondani. olyan hobbit keress ahol új emberekkel ismerkedhetsz, mozdulj ki a komfort zónádból, utazz el egyedül spontán, közben idegenekkel beszélgess. a hétköznapokat is fel lehet tuningolni, mindenki megtalálja mitől lesz jobb egy napja. ahogy írtam, nincs nagy baj, csak túl sokat filózol.
2021. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:

A képlet egyszerű. Eddig mindig megvolt célod, amiért küzdöttél, dolgoztál. Iskola, egyetemi vizsgák, munkahely. Most parklópályán vagy. Stagnálsz. Nincs új cél, nincs mozgás, nincs előrelépés. A mozdulatlanság pedig maga a halál. Minden ember a boldogságot keresi, és közben nem veszi észre, hogy az nem egyéb, mint a hozzá vezető út.

Csaknem 50 éve írtam, de ma is nagyon igaznak hiszem;

Szomorú ember az, aki felért a csúcsra,

mert lefelé vezet onnan minden útja.

2021. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!