Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Január óta mániás időszakban...

Január óta mániás időszakban vagyok bipoláris zavar miatt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Orvosom van, pszichológusom van. Nem a legsúlyosabb mánia, de már az alváshiányt a szervezetem érzi. Környezetem folyamatosan támadom, dühkitöréseim vannak, folyamatosan vásárolok és orrvérzésig dolgozok. Heti 5 napban 14 órát.


Gyógyszert Lamolepet és xanaxot szedek.


Àtmehet ez teljesen pszichotikus àllapotba? Volt olyan is, hogy dühkitörés közben mélyen karmoltam saját magam. Bekattanhatok teljesen ennyi idő után? Kerülhetek kórházba ezért?


2021. okt. 22. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A pszichoterápiával összekötött gyógyszerszedés megvolt már?
2021. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel kezdtem.
2021. okt. 22. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
elsősorban az alvásodra kell koncentrálnod és ne hajtsd magad túl. a kimerülés az egyik trigger. napközben ha teheted minimum 10percekre állj meg, legyél egyedül ha megteheted munkaközben. az idegrendszeredet pihentetni kell, ezért legalább péntektől vasárnapig pihenj és aludj amennyit bírsz. próbálj ki gyógynövényeket, a lényeg, h aludj 7órát minimum. még időben vagy, a pszichózis után már nem tudod ezt megakadályozni és akkor tuti pszichotikumot kapsz ami ha lehet hagyd ki az életedből. nyílván, ha bekerülsz kórházba pszichotikus állapotban, úgy kifognak ütni gyógyszerekkel, hogy csak na és ráállítanak gyógyszerekre. az jó, h van betegségtudatod. tudatosan kezdj el élni, szószerint írd be a naptáradba mikor meditálsz pl., mikor fekszel le . és mozogj, hogy elfáradj estére, elalvás előtt meg alaktíts ki egy rutint, 3órával alvás előtt kajálj utoljára az se legyen nehéz kaja.olvasgass, olyan filmet ne nézz amitől az agyad felébred, pl. horror vagy vígjáték. a pszichoterápia jó, több módszer van pl. autogén tréning amivel megtanulod magad ellazítani. ha rosszabbul vagy akkor pszichiáter, de remélem megoldod anélkül.
2021. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én a melatonint hallottam, hogy pluszba szedni hatékony nagyon alvásra. Magam nem próbáltam.
2021. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gyógyszeremelés (bár a Lamolep inkább megelőzésre van, nem akut mániára) vagy váltás, kiegészítés mással lehet jó.


Életmód változtatása, terápia is jó, de a mánia attól nem múlik el. Az együttélést segítheti a tünettel. Pl düh kontrollálása.


Elvileg átmehet, de van akinek sosem megy át.

2021. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elvileg csak veszélyeztető állapotban küldhetnek akaratod ellenére kórházba.


De van olyan orvos akinek elég, ha vki nagyon mániás vagy haluzik stb.

2021. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem melatonin, gyógynövény ilyenkor nem sokat ér. Mánia ellenes hatása nincs, de talán nyugtat kicsit.


Relax, meditáció jó, de mániában lehet olyan állapot is, amiben ez képtelenseg.


Más hangulatstabilizálót próbáltál korábban?


Antipszichotikumot?


Az is elég lehet, ha addig szedsz valami mást is, amíg a mánia tart.

2021. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus mit javasolt?
2021. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A pszichológus szerintem ebben az esetben nem sokat tud tenni. Szokásos figyeljek az alvásra dolgokat tud mondani.

A pszichiátert most készülök leváltani. Kb 2 hónapja nem láttam. Amikor bejelentette, hogy most elmegy egy hónap szabadságra, majd utána vált gyógyszert (amit előtte már hónapokkal jeleztem, hogy így nem jó) kiállíttattam vele a papírt, hogy a gyógyszeremet a háziorvos is fel tudja írni. Szarnak ezek mindenbe.

2021. okt. 24. 00:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegretolt szedtem, attól meg a másik végletben voltam gyakran. Azt soha többé
2021. okt. 24. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!