Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek annak szövődményei,...

Lehetnek annak szövődményei, ha valakinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim már nagyon régóta élőben.

Netes barátok meg általában jönnek-mennek.

Annyit tapasztalok, hogy mikor voltak is haverok, akkor is egyedül akartam lenni.

Valaki mondta, hogy ebből lehetnek bajok.

Én csak annyit tapasztaltam, hogy mivel legtöbb időt magányosan töltöttem, néha kijönnek rajtam ezek az emberi érzések és demotiváltság, mivel ki vagyok ábrándulva az emberekből. sokszor még magamból is.

De alapvetően egy gyerekkori trauma miatt túl nagy elvárásaim lennének emberekkel kapcsolatban, ami miatt inkább távolságot tartok, mert a kettő közül egyedül érzem magam mégiscsak jobban.

Aztán, hogy ez változik e, azt nem tudom. De néha kicsit érdekesen érzem magam elme ügyileg és nem tudom ettől van e.


2021. okt. 25. 22:03
 1/4 A kérdező kommentje:

lemaradt, de olyan dolgaim vannak, hogy pl. munkahelyen több ideig egyedül vagyok, össze tudok barátkozni random tárgyakkal és "sajnálom" őket.

pl. olyan is van, hogy a saját cuccaimmal, ha történik valami a hatásomra, például ha valami járművemmel rosszul bánok, akkor sokáig lelkiismeret furdalásom van, hogy megbántottam e.

2021. okt. 25. 22:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamennyire át tudom érezni a helyzetedet, nekem sincsenek barátaim már egy ideje, sőt ismerőseim is alig. És én is kiábrándultam általában az emberekből.


Magamon is érzem, amit a pszichológia vall (Maslow-piramis): az embernek éppúgy szüksége van társas kapcsolatokra, mint ételre vagy a biztonság érzésére. Ennek megvonása éppúgy káros az egészségre, elsősorban a mentális egészségre. Elterelődnek az embernek a gondolatai olyanokra, amire nem kellene.


Én azt javaslom, keress barátokat. Tudom milyen az, amikor alig hiszi az ember, hogy találhat valakit, aki szimpatikus, mert mindenkiről megvan a véleménye. Én is ilyen vagyok. De csak nem lehetünk annyira különlegesek, egyediek, hogy ne találjunk magunkhoz illőt. Úgyhogy nyiss a világra, mert te is csodás ember lehetsz, és lehet, hogy valaki épp rád vár.

2021. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Általában megromlanak a barátságaim, hiába nyitok. Bár úgy érzem, hogy nem pont miattam, mert igaz, hogy hisztis vagyok, de általában oka van. Vagy hirtelen elhanyagolnak, csakmert barátnőt szereznek az emberek, vagy flegmulnak a saját életük miatt és észrevehetően máshogy bánnak velem, mint addig. Sokminden változik közben és általában az a vége, hogy megint nincsenek barátaim neten se.

Bár úgy érzem élőben azért más lenne, de ott is volt már egy barátom, akivel szintén nézeteltérések miatt lett vége és meg se tudtuk beszélni, mert én is gyerekesen reagáltam le.

Mostanában úgy érzem, hogy jobb az, mikor munkahelyen tudok olyannal beszélgetni, aki pozitív felém. Megvan a szükséges társalgás, amit igényel az ember szervezete, aztán kész is.

2021. okt. 26. 21:13
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es, ha szeretnél mesélhetnél magadról egy picit privátban, hogy miket szeretsz csinálni vagy hasonlók.

Nem erőltetem persze, csak ha szeretnél.

2021. okt. 26. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!