Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi képes befolyásolni az...

Mi képes befolyásolni az ember hangulatát?

Figyelt kérdés

Ugyanis ez egy nagyon bonyolult dolog nálam.


Szenvedek magamtól, mert nagyon hullámzó a hangulatom. Tudtommal az étkezés, időjárás, kipihentség, és az adott körülmények is befolyással lehetnek az ember pillanatnyi mentális állapotára. Ezt teljesen reálisnak látom.


Nálam viszont valami nagyon rosszul működik. Ok nélkül van jó / rossz kedvem, mikor / hogy...


Mondok két szélsőséget: szenteste összeül a család, persze én is ott vagyok. Jó a hangulat, mindenki örül, nekem pedig pocsék a kedvem. Akárhogyan erőlködöm, egyszerűen nem megy, rosszul érzem magamat minden ok nélkül.


Másik véglet: eltörik a bokám, bent vagyok a műtőben, hogy összerakjanak, erre hirtelen rohadt jó kedvem lesz, elkezdek tervezgetni meg agyalni mindenféle dolgon, holott nagyon is tisztában vagyok vele, hogy fekvőgipsz, fájdalom vár rám + ezután hónapokig nehézkes lesz a járás. Én mégis jót mulatok, mert elkalandozom fejben.


Ezek tényleg így történtek. És ez sokszor így jön ki. Pont akkor van rossz kedvem, amikor nem kéne. Persze vannak olyan helyzetek, amikor joggal vagyok szomorú vagy vidám. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mennyire nem tudom irányítani a dolgot, de még a körülmények sem. Ez egy nagyon belső dolog, ami valamiért rendszertelenül működik.


Ez mitől lehet? Mindig is ilyen voltam, de csak most eszméltem rá.


2021. okt. 29. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de èn is ilyen vagyok :(

Ezt most itt hagyom,hogy majd kövessem mit írnak màsok.

2021. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
Hát nekem a hangulatomat egy 5 millió már pozitívan befolyásolná.
2021. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A műtőben gondolod nem kaptál olyan gyógyszereket ami befolyásol ... rossz példa
2021. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Akkor sem az volt a kiváltó oka, hiszen már a mentőbe is extázisba kerültem.
2021. okt. 29. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Az adrenalin okozta H beporogtel a mentőben.plusz az agy természetes fájdalomcsillapító hormonokat bocsajt ki. Senki se állandóan boldog,aki ezt mutatja be mondja az hazudik.valoszinuleg vannak saját magad előtt is elnyomott stressz faktoraid a családon belül. Az agyunk állandóan véd minket, rossz emlékek a tudatalattiba megy, főleg a gyerekkoriak. Bipoláris az ennél durvább. Rendszert csinálj az életedbe és jegyezd fel mi okozza a hangulat változást. Ha meg rosszabbodik az állapotos,doki. De sztem nincs nagy problémád.
2021. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!