Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az a kérdés merült fel, h...

Az a kérdés merült fel, h vajon a 2 eset közül melyikben önmaga inkább az ember, ha depis vagy más mentális baja van: gyógyszereket szedve vagy a depi hatása alatt?

Figyelt kérdés
Tudom, nyilván akkor önmaga valaki, amikor semmi nem befolyásolja: sem depi, sem gyógyszer..

2021. okt. 18. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, az ember akkor önmaga, amikor sem a gyógyszer sem pedig a depi nem befolyásolja.

Ha csak az általad leírt 2 eset közül lehet választani, akkor több szempontot is figyelembe kell venni. Van enyhe, közepes és súlyos depresszió. Súlyos esetében az ember egyáltalán nem önmaga, itt már erősen kihat az állapota a mindennapi életére. Enyhe és néha közepes depresszió esetén is az ember megérzi, hogy gond van, de általában folytatja a mindennapi életét, a szokott napi rutint betartja. Itt a környezet gyakran nem is veszi észre, hogy az adott személy hirtelen milyen terheket cipel.

Gyógyszer szedésénél megint azon múlik, hogy milyen gyógyszerről van szó. Van ami túl pörgeti, és van ami leszedálja az adott személyt. Ha megfelelően állították be a gyógyszereket, akkor a depresszióval küzdő illető jobban önmaga tud lenni, mintha nem szedne gyógyszert. Súlyos depresszió esetén ez mindenképp igaz.

Enyhe depressziónál nem szoktak gyógyszert adni - legalábbis egy normálisan működő állami egészségügyi rendszerben -. Ez esetben elegendő a pszichológus és az életmódbeli változások.

2021. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönet a kimerítő válaszért.

Nekem kétfelé diagom van: "enyhébb fokú depresszió ez", ill. " középsúlyos depressziót látok némi mániás epizódokkal".

Mind2 doki gyógyszert írt, egyikük rögtön három készítményt, a másik pszichiáter Rexetint.

Amit én érzek, az szociális fóbia (egyfajta emberutálat), örömtelenség, lehangoltság, valamint a memóriám nagyon rossz.

2021. okt. 18. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:

2# Ha a gyógyszereid megfelelően vannak beállítva, akkor szerintem gyógyszerekkel lehetsz inkább önmagad. Az általad leírt tünetek a gyógyszer szedése mellett jelentkeznek? Mit szedsz jelenleg?

Jársz pszichoterápiára? A szociális fóbiát elsősorban azzal kell kezelni.

Én gyógyszerrel vagyok inkább önmagam (depresszió, szociális fóbia, generalizált szorongás), de ez semmit sem érne a pszichoterápia nélkül. Nekem az segít a legtöbbet. (1#)

2021. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert kb. 2.5 éve. Rexetint kellett 1.5 évig ennem, egy haláleset túlöntötte az addig is egyre inkább megélő poharat.
2021. okt. 18. 14:22
 5/6 A kérdező kommentje:

*megtelő.

Szóval Rexetin nélkül elvoltam úgy fél évig, de aztán kezdtem süllyedni. Most ott vagyok, amit fentebb vázoltam.

Csak megtörténnek velem a dolgok, nem tudok tervezni; 7 hete munkám sincs.

Legszivesebben egyedül lennék vmi nemtommilyen munkahelyen.

2021. okt. 18. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta felkeresését ajánlanám. Ezeket a tüneteket lehet kezelni pszichoterápiával, és a szakember el tudja dönteni, hogy szükséged van-e gyógyszerre vagy nem. Amennyiben igen, akkor a pszichoterápia mellett ajánlani fogja egy pszichiáter felkeresését.
2021. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!