Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ember testsúlya befolyásolhatj...

Ember testsúlya befolyásolhatja a nyugtató gyógyszer erősségét? (Több lent)

Figyelt kérdés

Amikor kövér disznó voltam. Akkoriban súlyos depressziós/ pánikbeteg/ szorongásai voltam. Kaptam rá antidepresszáns meg Frontint. Elején gyógyszer gyenge változatot kaptam, az meg nem használt. Képtelen volt, az orvos erősebb adagot felírni, az már egyből hatot a gyógyszer. Jobban lettem. Elkezdtem fogyókúrázni, sokat fogytam le, már csak -7kg kéne lefogynom hogy elérjem az ideális testsúlyt. Most jön a lényeg: Amikor kövéren szedtem, magas adagot, akkor semmi bajon nem volt tőle. Amióta lefogytam, többször érzem napközben Frontin beszedése után nyomja az agyamat. Reggel 0,25mg délben 0,5mg este 0,5mg szedek Frontint. Reggeli néha, inkább déli adag, ami nyomja az agyamat. Nem merek csökkenti a gyógyszer adagjából, mert félek gyógyszer elvonástól. Térjünk a lényegre: Létezik olyan, ember testsúlya befolyásolhatja gyógyszer hatását?

Én példámból kiindulva: kövéren erős hatású gyógyszertől, semmi bajom nem volt tőle. Most lefogyva vékonyan érzem hogy gyógyszer erős nekem. Másik dolog mennyire kell komolyan venni, a sokat által emlegetett nyugtató gyógyszer elvonást? Szépen lassan csökkentem adagot, akkor nem lesz nyugtató gyógyszer elvonásom?



2018. nov. 26. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, a legtöbb gyógyszer dózisa a testtömegtől függ. Beszélj a háziorvosoddal.
2018. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik csaj aki 40 kilo, negyed gyogyszertol fejre all, nekem ugyanabbol 130 kilosan 4 adag kell.

Es ez mindenre igaz. Piara, kajara, drogra..

2018. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindent értek. Úgy is decemberben megyek időpontra az orvoshoz, akkor szólok neki.
2018. nov. 26. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!