Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám miat alkoholi...

Szociális fóbiám miat alkoholista vagyok évek óta. Hogyan tovább ?

Figyelt kérdés
Szedek antideprenszánst is rá meg szorongásoldot is évek ota,de az alkohol sokkal jobb mert jóval kevesebb a fóbiám emberek közt ha iszok. Állandóan szorongok,zavarba vagyok ha nem iszok. Tudom,hogy ez nem megoldás de sokkal jobban érzem igy magam. Van igy még valaki ?
2021. okt. 29. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szokj rá inkább a fűre.
2021. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Biztos van más alkoholista is, akinek ez az "alibije".
2021. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Antidepresszánra pia? Nem csoda, ha rosszul vagy. Az orvosod mit mond erre?
2021. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rosszul csak fóbiám van. Nem ugyanaz.Nyilván az orvos is mondja hogy ne igyak,de én sokkal jobban vagyok ha iszok
2021. okt. 29. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Most úgy érzed, megoldást találtál, de ez egy csapda!

Nem beszélek "könnyen". Nekem is szociális fóbiám van. Igazából az életem minden területére kihat. De sokkal inkább cipelem ezt a terhet, mint még csináljak is mellé egy másik problémát.

2021. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem megoldás,de muszaj emberek közé mennem. Inkább iszok valamennyit,hogy feloldodjak minthogy végig szorongjak meg zavarba legyek.
2021. okt. 29. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Jó, valahol megértem, persze. Alkalmanként én is oldom így a szorongásom (pl. buliban) De, hogy ez rendszeres legyen, attól kifejezetten tartózkodom. Egyszerűen tényleg nem éri meg, hosszú távon biztos, hogy nem... Ha úgy érzed, hogy kezd nehezen kontrollálható lenni ez a dolog, ne félj segítséget kérni!

Az jutott még eszembe, hogy a sport jó szorongás oldó. Viccen kívül át kéne szoknod erre. Ha társaságba készülsz, próbáld ki, hogy előtte fizikailag lefarasztod magad, pl. futással

2021. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 littlerock válasza:

Egy ismerős a drogproblémáiból a testépítés felé fordult. Hihetetlen, hogy hátrahagyott minden negatív dolgot.

Tanács: ha a kérdező szereti a természetet, akkor túra, kerékpártúra. A problémát senki nem oldja meg helyette, segítséget kaphat, ha kéri és igényli, de addig is bakancsra vagy kerékpárra fel. Kis célok figyelem, nyugalom, sikerélmény...

2021. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus még több problémát generál. Mindenről le kell szokni, cigi, kávé, alkohol. Sport valóban segíthet, be kell venni a leszarom tablettát.
2021. dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Millió egy ok miatt rá lehet szokni a piára.
2021. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!