Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarban szenvedők!...

Bipoláris zavarban szenvedők! Ti hogyan élitek meg a kevert fázisokat?

Figyelt kérdés

Arra tippelnék hogy jó pár hete kevert fázisban vagyok. Azt hittem depresszió, ez ősszel mindig jön kérés nélkül, alig bírok felkelni, folyamatos flash backek negatív élményekre, kvázi az agyam bünteti magát. De most társul hozzá egy nagyon fura érzés, az testem pihenni akar, bekuckózni, az agyam meg menni bulizni, ha elmegyek és elég sokszor elmegyek, akkor hajlamos vagyok túlzott alkohol fogyasztásra, rengeteg pénzt elcseszek, majd hazajövök kezdődik a depresszió és valamikor újra egy este átkattanok.

A depresszió közben is gondolatrohanásaim vannak, nagyon sokat nyomkodom a telefonom pótcselekvésként egyszerűen elképesztő mennyiségű tartalmat szippant be az agyam.


Nagyon fura.

Ez kevert fázis lehet?

Ti hogy élitek meg?



2021. okt. 30. 13:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: 25 éves vagyok, 9 éve nem volt ilyen mélypontom, mint most.

7 éve nem vagdostam magam, és most megint ennyi idős fejjel sem tudom máshogy elnyomni a mentális fájdalmat.

Vissza fogok menni orvoshoz, kértem is időpontot de nem jeleztek. 2 éve hagytam abba a Lamolep 200 mg es a Stimuloton 50 mg szedését, és azt hittem megy gyógyszerek nélkül az élet de nem.

2021. okt. 30. 13:59
 2/18 anonim ***** válasza:
nekem ugyan ilyen érzésem van! már nem tom meddig bírom kedden megyek pszichiáterhez. én is bipoláris zavarban szenvedek. kitartást
2021. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez kevert fázis.


Nekem a kevert hasonló, de nem teljesen ilyen.


Nem ingadozik a hangulatom. Végig depressziós, fáradékony, motiválatlan vagyok. Nincs vidám, feldobott órám, percem.


Eközben, ha mégis erőltetve csinálok valamit (dolgozok stb), akkor túl gyors, kapkodó a mozgásom.


Sokat beszélek, hadarok, kisiklok. Néha annyira pörögnek a gondolataim, hogy bonyolultabb dolgokat (pl jogszabály, matematikai feladat) meg sem tudok érteni.


Nem tudok koncentrálni, nagyon figyelmetlen, nagyon szétszórt vagyok. Monotonitást nem bírom elviselni. Nem tudok megmaradni a fenekemen. Buszon felállok 10-20 perc után. Fekve, ülve izgek-mozgok.

Súlyos ADHD-s problémával élőkre hasonlítok.


Félbehagyom a mosogatást, hajtogatást stb.


(Szakirodalom szerint is a mániás/kevert fázisban az összes ADHD-s tünetet lehet produkálni)


Lényegében depressziós hangulat és alacsony energiaszint mellett van gondolkodási és mozgási felgyorsultságom, nem jó értelemben. Ezek következménye az ADHD-sokra jellemző tünetek megjelenés.


Ingerlékenység jellemző ilyenkor.


Ezek nem olyan szembetűnőek, hogy laikusnak gyorsan feltűnjön.


Bolondokra jellemző dolgokat nem csinálok. Pl nem mászkálok utcán pizsamában, nem halandzsázok, nem beszélgetek fallal, űrlénnyel, nem hiszem magam Jézusnak.


Falcolási késztetésem egekig fokozódik.


Agresszív késztetésem (más felé irányuló) nincs.


200 mg Lamopet szedek, ami a depressziós tünetek megelőzésére és akutan is hatásos a szakirodalom szerint. Mániás/hipomán tünetekre megelőzésre adható. Akutan nem.


Ehhez képest depresszióra időszakoaan kell mellé antidepresszáns. Gondolatrohanás, mozgási felgyorsultság nem volt a szedése alatt. Pedig nekem évente több fázis volt előtte.


Szorongásra tartósan szedek gyógyszert. Az elég jól hat.

2021. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszer szedése előtt volt ilyen? Gyógyszer hatásos volt?
2021. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nekem olyan a kevert fázisom, hogy öngyilkossági gondolataim vannak, sokat sírok, nem akarok élni, de közben rettentően hadarok, sokat beszélek (magamban is és akár nyilvános helyen is) egész nap ugrálok, táncolok, nem tudok semmire koncentrálni, minden mondat után nevetek egyet, pedig nem is tartom viccesnek a dolgot, vagyis pl. "Nézd, tök jó az a kabát *hahaha*".

A sima hipománia nekem mindig paranoiával kezdődik, a kevertben viszont szerencsére nincs. Én Explemedet kaptam rá, de elviselhetetlen szörnyű mellékhatásai vannak, ezért abbahagytam.

25/L

2021. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

5/5.


Milyen mellékhatások? Mi a hatóanyaga? Kérj másik gyógyszert, általában lehet olyat találni, ami elfogadható.


Nekem sok gyógyszerrel volt gondom.

2021. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hipomán nekem enyhe. Kevesebbet alszok, sokkal több az energiám, van kedvem és erőm szórakozni. Feldobott vagyok.


Mindetek olyan formában vannak, ami kicsit tér el a normálistól.


Hipomán nekem spobtán is hamar lecseng. Kevert nem.

2021. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

#6

Aripiprazol a hatóanyaga, ez egy antipszichotikum. A mellékhatások nálam ezek voltak: remegés, napi 17 óra alvásigény, iszonyat hányinger, fejfájás. Két hét után kértem másik gyógyszert, de csak az adagot csökkentette az orvosom, ami nem sokat ért. Ezután mondtam neki, hogy írjon fel valami mást, erre riogatni kezdett, hogy a hangulatstabilizálók durva hízást okoznak, és biztosan nem akarok a mostani 55 kilómról 80-ra felmenni. Ekkor kicsit elegem lett és eldöntöttem, hogy másik orvost keresek, de aztán nem tudtam rávenni magam. :(

2021. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%

Megnéztem az Exokemed hatóanyagát. Minden bajom volt vele. Akatízia, erős légszomj, szorongás, erős remegés.


Nem tudtam szedni. 16 nap után zokogtam a fulladástól. Beszélni is csak pár szót tudtam, utána ziháltam. Valószínűleg allergiás voltam rá, a fulladás erre utal.

2021. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez az egy antipszichó, amivel nem aludtam sokat.


Tegretollal híztam kb 8 kilót, Depakinnal tartottam a súlyom. híztam.


Más antipszichók:

Olanzapinnal, Seroquellel sokat híztam és állandóan aludtam. Van még sok más, ami jó lehet neked.


Lamolep nem zabáltat, nem altat.


Súlyosabb mániára magában kevés.

2021. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!