Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris depresszióban...

Bipoláris depresszióban szenvedők! Leírnátok kérlek, hogy mik a tüneteitek, miben nyilvánul meg nálatok a betegség, miket éreztek?

Figyelt kérdés
Persze ezeket leírják a wikipédián meg minden hasonló oldalon, de engem az érdekelne, hogy Ti hogyan élitek meg a betegséget. Válaszotokat nagyon köszönöm!
2015. dec. 11. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Voltam már nagyon mély depresszióban, amikor semmi sem érdekelt, nem tanultam, nem jártam rendesen iskolába, többször is meg akartam ölni magam, egyedül éreztem magam. Évekig nem tudtam aludni. Volt egy pár honapos hipomániás időszakom, amit én úgy fogtam fel, hogy meggyógyultam. Nekifogtam tanulni, bukásból a jegyeim 10-re emelkedtek, nekifogtam újra zongorázni, könyvet írni, nagy terveim voltak az életben, párt akartam, ezért elvettem a barátnőm pasiját (!nem vagyok rá büszke!), úgy éreztem mehet az élet, készen állok mindenre. Élveztem azt az állapotot. Aztán megint vissza esetem, több öngyilkos kísérletem volt, újra nagyon mélyen voltam lehangolt, kedvetlen, mimdemt abbahagytam, amit elkezdtem.
2015. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nálam is így kezdődött el. ott hagytam az iskolát, pedig 2 évem lett volna érettségiig, de nem bírtam. mindennap sírva indultam el, nem akartam emberekkel találkozni, kikelni az ágyamból és csak feküdni akartam, vagy megölni magamat. ez így nagyon sokáig elment, míg nagy nehezen én is azt hittem, véget ért ez és újrakezdek mindent, lett egy legjobb barátom, vele elkezdtem járni bulizni, ismerkedni, drogozni, leszólítani idegen embereket tök vidáman, lopni (sajnos..), tetováltatni mindenhová.. teljesen az ellentéte voltam annak, ami egykoron volt. élveztem az életet és kihasználtam mindent, igazából ekkor boldog voltam. az embereknek teher voltam és szenvedtek körülöttem mert teljesen megőrültem.. mindent kiakartam próbálni.. de visszaestem, ez a "vidám" énem alig 1 évig tartott. nincs már senki és semmi ami felvidítana. mellette én még anorexiás is vagyok, minden evés közben meg akarok halni. unalmasnak és depressziósnak találnak, nem is nagyon tudok ismerkedni, mert akinek tetszenék, nem tetszik hogy ennyire életunt vagyok, meg hogy biztos egy divat tumblr-boy vagyok.. de valójában nagyon is megélem ezt. egyedül vagyok, nem szeretek a való világban élni, csak a besötétített szobámban.

néha úgy érzem, minden ember egyforma én pedig az egy szem kivétele ennek a nagy világnak, egy semmit nem érő feleslege.

2015. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!