Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy menjek pszichológushoz?

Hogy menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Elég sok problémával küzdök évek óta, leginkább dühkezelési probléma, érzelmi hullámok és mintha sokszor változna a gondolkodásmódom stb. És rengeteg dolog van amit magamba fojtok mert nemtudom elmondani senkinek igy elég stresszes vagyok és lehangolt. Édesanyámnak sokszor mondtam hogy szeretnék elmenni mert jobban akarok lenni de ő nem fizetne azért hogy "elmondhassam egy idegennek azt amit neki is" ezzel csak az a baj hogyha neki mondom a problémám akkor ő azzal jön hogy neki nagyobb problémái vannak amit nem tagadok de jobban esne ha nem ezt mondaná. Kiskoru vagyok ugyhogy édesanyám nagyban közrejátszik, szeretném meggyőzni hogy vigyen el, ha valakinek van ötlete amivel megtudom győzni, vagy hogy érjem el hogy belássa hogy szükségem van rá, megköszönném. Helyesírásért bocsánat, eléggé gyorsanírok ugyhogy gyakran elírom a dolgokat

2021. okt. 31. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnám az ingyenes pszichológiai szolgálatokat elsősorban. Pl iskolapszichológus esetleg beszélni a háziorvossal, hogy adjon beutalót a körzeti pszichológushoz. Vannak csoportok, amik szintén nagyon jó hatással lehetnek, és ezek jóval olcsóbbak, vannak olyan helyek ahol 2000 Ft/alkalom a csoport, és itt is szakpszichológusok dolgoznak.

Szerintem azzal próbáld meggyőzni anyukád, hogy szakemberre van szükséged, egy olyan emberre aki kívülről lát, objektíven, nem elfogult, és valódi megoldást, tanácsot tud adni a probléma megoldásához. Ha anyukád nem szakember erre nem képes.

Remélem sikerül eljutnod valakihez, sok sikert!

2021. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ez nehéz ügy, mert anyukád alapból idegenkedik a pszichológustól, tán nem akarja kiteregetni a családi szennyest, és fogalma nincs, hogy valójában mit csinál ez a szakma. Próbálkozzál az iskolapszichológussal, hogy ő beszéljen vele és magyarázza el neki, hogy mi is ez. Persze ehhez is az a minimumfeltétel, hogy anyukád hajlandó legyen elmenni az iskolapszichológushoz, és hogy utána hajlandó legyen kifizetni a pszichoterápia árát. Az iskolapszichológus lehet, hogy tud ingyenes lehetőséget.
2021. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

SZTK gyermekpszichológussal nincs jó tapasztalatom, viszont a felnőtt pszichiáterem és pszichológusom jó.


Nehéz, így kiskorúként, negatív szülői felügyelet alatt.


Amit tudok javasolni, hogy olvass a témában, meditálj, mindenképpen foglalkozz magaddal. Ha látszólag túl szorongsz, stb, magne B6 segíthet, (vagy ZMA, ami szintén magnézium, és B6, de cinkkel).


Csikung is jó. Youtubon QiGong for vitality, Jeff, cuki pasas.


Illetve, nem tudom, van-e valamiféle barátod, akivel nem csak hüjülni lehet, de akár egyéb problémákat is megoszthatsz.

2021. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!