Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnatok jo pszichológust...

Tudnatok jo pszichológust ajanlani aki esetleg online is "rendel"? Mi alapjan kell pszichológust valasztani? Hogy tudnak segíteni egy adott problémán?

Figyelt kérdés

Eleg sok pszichés bajom van, amivel mar nem tudok egyedul megbirkózni.

Nem tudom hogy keressek pszichologust, mi alapjan, stb. Azért lenne jo online, mert nem Magyarországon élek.

Nem igazán tudom, hogy adott bajokon hogyan tudna egy pszichológus segiteni, ad feladatokat vagy hogy kellene ezt elképzelni?



2021. okt. 31. 22:49
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"mar nem tudok egyedul megbirkózni."

Nagyon jó, hogy a felismerésig eljutottál, kevesen mennek el idáig.

"Nem tudom hogy keressek pszichologust"

Pszichologuskereso.hu.

"mi alapjan, stb."

Meg kell nézni, kinem mi a profilja. Van, aki családterápiával fogalalkozik, van, aki függőségekkel, van, aki depresszióval és szociális fóbiával, stb. Van, akinél van érdemi értékelés is, miért érdemes őt választani.

"Azért lenne jo online, mert nem Magyarországon élek."

Van néhány ilyen is, de nem jellemző.


A pszichoterápia nem egzakt annyira, mint a fogtömés. Lényeges, hogy a kliens elfogadja a terapeutát, és meg akarja hallani, amit az mond. Van olyan ismerősöm, aki a kb. 10. alkalom után otthagyta az akkori terapeutáját a francba, mert az meg akarta mondani neki, mit tegyen. Most talált egy másikat, akivel 5 alkalom alatt is annyit haladt, mint mással hónapok alatt.

Ha nem érzed úgy, hogy a te bajodról elég mélyrehatóan beszéltek, a terapeuta nem tudja visszaidézni, amit korábban elmeséltél 1-2-3 alkalommal korábban, nem érzed úgy, hogy könnyű neki beszélned a dolgaidról, akkor ezt jelezni kell felé, és esetleg másik terapeutára váltani.


Nem igazán tudom, hogy adott bajokon hogyan tudna egy pszichológus segiteni, ad feladatokat vagy hogy kellene ezt elképzelni?Eleg sok pszichés bajom van, amivel mar nem tudok egyedul megbirkózni.


Nem tudom hogy keressek pszichologust, mi alapjan, stb. Azért lenne jo online, mert nem Magyarországon élek.


Nem igazán tudom, hogy adott bajokon hogyan tudna egy pszichológus segiteni, ad feladatokat vagy hogy kellene ezt elképzelni?

2021. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Nem igazán tudom, hogy adott bajokon hogyan tudna egy pszichológus segiteni"

Sok dolognak (önbizalomhiány, dadogás, rossz stressztűrés, de akár gyomorbántalom is) érzelmi okai vannak, amiket feltárva és kezelve a testi tünet is megszűnik.

2021. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológust keress
2021. okt. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából ez az amit nem ertek, ha van egy adott problema amirol kiderül hogy miert van(erzelmi ok), hogy lehet kezelni?

Például egy gyerekkori traumat?


1es köszönöm a teljeskörű válaszod.

2021. okt. 31. 23:12
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A traumát ki kell beszélni. Az okát fel kell tárni. A korábban elfolytott érzelmeket át kell élni. Ezek hatására csökken a feszültség. Utána meg kell érteni, hogy az akkori történések hogyan befolyásolják a mai életet olyan módon, amiről nem tudunk, és hogyan nem befolyásolják, amiről tudni véljük.

Az okok feltárásában nem az a lényeg - de előny -, hogy pontosan az legyen kimondva, ami az oka, hanem hogy a kliens számára érzelmileg kerek, érthető, átélhető legyen.

Ha pl. valakit szexuálisan zaklattak, akkor megértetik vele, hogy arról ő nem tehet, és ha pl. viszolyog a saját testétől, és emiatt nincs szexuális kapcsolata, akkor rávezetik, hogy ugyanilyen kinézettel rengetegen élnek boldog nemi életet, stb.

2021. nov. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is érdemes azon kattogni, "hogyan" hat a terápia. Ezzel csak a sikerét ásod alá. A problémák szinte mindig érzelmi gyökerűek, ráadásul általában kisgyerekkorban gyökereznek. Az agynak van egy nagyon erős túlélési mechanizmusa, ami úgy működik, hogy ha történik valami rossz, akkor vagy elfelejti vagy akkurátusan megmagyarázza, hogy mi is történt és mi okból. Mindkettőnek ugyanaz a célja: elzárni a rossz érzésektől. Minden agyalási hajlam ugyanennek köszönhető, hogy az elme menekül az érzések elől. Egy terápián minél jobban "meg akarsz érteni" valamit, annál távolabbra lököd a megoldást. Ami az lenne, hogy hagyod magad vezetni a terapeuta által és arről beszélsz, amiről kérdez, az elképzeléseid meg félreteszed.

Tapasztalati TÉNY, hogy a terápiás munka során az életed olyan területein is javulás állhat be, ami szóba se került a terápián.

Ez olyan, mint egy rajzóra, ahol azt hiszed, hogy csak lerajzoltál egy almát, közben meg megszerzed az alapkészségeket az autóvezetéshez, amiben nélkülözhetetlen a térlátás.

2021. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!