Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongás lenne?

Miléna22 kérdése:

Szociális szorongás lenne?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék ön diagnosztizálni, de észrevettem magamon pár szorongásra jellemző tünetet. Pszichológushoz nem szeretnék elmenni a szüleim miatt, hátha itt egy hozzáértő ember akad.

Mindig gyorsan ver a szívem, ha utcára kimegyek. Szinte állandóan rángatózik a lábam anélkül, hogy nekem ez feltűnne, mások szoktak szólni, hogy "miért ráng a lábam?" Vagy csak nevetnek rajta. A kezemmel is szoktam babrálni tollat, a hajam, gyűrűmet, nyakláncot, ami akad. Ha például boltban vásárolok valamit, elvékonyodik a hangom és halkabb leszek. Nyáron volt először 2 pánikrohamom. Az első az emetofóbiám miatt történt, mellettem egy buliban valaki elesett és azt hittem hányni fog, pedig csak az egyensúlyát elvesztette. A második nem tudom miért történt, csak ültünk egy padon a kertben és beszélgettünk a sötétben, amikor éreztem, hogy elfog egy fajta pánik, ezért bementem a fürdőbe lenyugodni. Illetve nemrég csúnyán kivakartam a kézfejemet, ami akkor fel sem tűnt, csak másnap. Kb két hete történt, már majdnem begyógyult a seb.

Kicsit hosszú lett, de ezek amik miatt szorongásra gyanakszom.



2021. nov. 1. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Ezek nem egészséges reakciók. Mindenképp túlterhelt az idegrendszered! Vészjelzést ad, ha nincs semmi baj akkor is. És ez csak súlyosbodik.

Én gyógynövényekkel próbálkoznék, vagy B-komplex vitaminnal.

Tudod óriási az információ áradat, média, mobiltelefon. De az emberek eltávolodtak az igaz Istentől. Nem olvassák a Bibliát, nem ismerik, nem kérnek segítséget, hogy a javukra fordítsák. Ez az elszakadás vezetett oda, hogy több százezer fiatal, felnőtt, mentálisan beteg.

1János 2:17."A világ elmúlóban van s ugyanígy a kívánsága is de aki Isten akaratát cselekszi megmarad örökké."

2021. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, de nem vagyok keresztény, inkább másféle véleményekre vagyok kíváncsi.
2021. nov. 2. 23:01
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Tudod van úgy, hogy dobják a mentőövet a vízben fuldoklónak, de ő valami másra vár.
2021. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En csak egy véleményt szerettem volna, hogy normális e ez a fajta stressz vagy inkább már komolyan kéne vennem...
2021. nov. 3. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ezen csak Jézus tud segíteni
2021. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszek Istenben és Jézusban, így ezek nekem semmit nem mondanak. Kérlek ne akard rám erőltetni a vallásod, én olyan segítséget kértem, ami be is válik.
2021. nov. 6. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!