Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eveszavar miatt lilaskek foltok?

Eveszavar miatt lilaskek foltok?

Figyelt kérdés

diagnotizalva lettem anorexiaval de ettol fuggetlenul tobbet eszek mint egy anorexias (megis vannak szervi problemak ebbol adodolag).


eszrevettem hogy leginkabb a labamon, a terdem alatt megjelennek ilyen sargas-barna / zoldes lilas kekes foltok mintha bevertem volna de sehova nem utottem be. hallottam hogy a betegseg miatt is lehet ilyen.

ez a verszegenyseg jele vagy mi ez?

/18 alatt vagyok meg



#anorexia #vérszegénység #anorexiasebek #eveszavartunetek #anorexiatunetek #lilaskekfoltok
2021. nov. 2. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Képet tudsz csatolni?
2021. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyenek,és ugyanígy anorexia,illetve elég nehézkes egy vérvétel nálam, szóval lehet szó vérszegénységről..
2021. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy inkább az érfalak gyengesége miatti hajszálér elpattanás? Ez esetben skorbutra emlékeztető tünet lenne. Amikor fogat mosol, szokott vérezni az ínyed? Esetleg nem hullik jobban a hajad a szokásosnál(tudom, hogy anorexia esetén a hajhullás amúgy is erősebb, de ez is utalhat hiányra). Lehet, hogy csak a csökkent táplálékbevitel miatt a vitaminbevitel is csökkent, így a C-vitamin is. Ez csak feltételezés a foltokból kiindulva.
2021. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a hajam nagyon hullik de mar par honapja ilyen erosen es akkor meg nem lattam a foltokat, az inyem nem verzio fogmosasnal, meg amugy sem
2021. nov. 4. 21:31
 5/7 A kérdező kommentje:
1es kerdezo nem tudom hogy kell de nem is nagyon akarok kepet csatolni viszont ne kepzeld el ilyen nagyon erosen latszodo foltoknak
2021. nov. 4. 21:33
 6/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem lehet érdemes lenne elkezdeni C-vitamint szedni, és megmutatni mellé a háziorvosnak a foltokat. Csak a biztonság kedvéért. Vagy mivel anorexiával diagnosztizáltak, valami vitamin komplexet, amiben van A, és D vitamin is. Ezek a bőrt, körmöt, szemet, és hajat is erősítik, a C vitamin pedig ugye elég sok dologhoz kell. Gondolom ha diagnosztizáltak, akkor kapsz kezelést anorexiára is. Ha megvan a vitaminbeviteled, az valamennyire csökkenti az evészavarból származó negatív tüneteket. A háziorvost azért mindenképp keresd meg, hátha ő konkrét vitaminkomplexet tud ajánlani, ami hatékonyabb a többinél esetedben.
2021. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A vérlemezkeszámod/trombocitaszámod alacsonyabb lehet a normálisnál. Érdemes lenne beutalót kérni egy vérvételre!
2022. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!