Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lesz bajom hogy...

Szerintetek lesz bajom hogy ennyit alszok? Nektek mi volt a leghosszabb idő amig nem aludtatok?

Figyelt kérdés
Ma 10 fele lefeküdtem. Nem tudtam aludni. Éjfél után elaludtam egy pár órára utánna felkeltem és egy kb fél óra múlva visszaaludtam és kb fél 7-ig aludtam. Ma éjszaka megyek egy helyre így sajnos a következő éjszaka semmit nem tudok majd aludni. Lesz így vmi bajom vagy csak simán álmos leszek. Valamint mostanába miért nem tudok aludni? Nektek mi volt a leghosszabb idő amíg nem aludtatok?

2021. nov. 4. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egyszer csináltam olyat, hogy hajnalig buliztam, és utána már egyáltalán nem feküdtem le aludni, csak következő este. Elég kellemetlen nap volt, nem voltam egészen magamnál.

A fiatal szervezet jól tolerál néhány nap kevés alvást vagy alvás hiányt. Autót ne vezess ilyen állapotban, ha nem muszáj, és egyébként is légy óvatos a közlekedéssel, más veszélye nem nagyon lehet.

Az utóbbi napokban én is rosszul alszom meg ismerősök is panaszkodtak erre. Biztos a szélsőséges időjárás meg a frontok közrejátszanak benne.

2021. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor csináltam ilyet, ugye egész éjjel nem aludtam, másnap meg dolgom volt, így egy napi alvás kimaradt. Én a fejemen éreztem, mintha "megtelt" volna, nyomott, illetve a szívemen, hogy sokszor éreztem a fülembe dobog, nagyon erősen ver.
2021. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyáron egyszer olyat csináltam, hogy fél 5 - kor kellett kelnem, mert messzire mentem kirándulni barátokkal.

Majd este 9 - re visszamentem Budapestre megnézni a tűzijátékot, utána meg mentem bulizni 11 - re.

Reggel 6 - ra értem haza. Fél 7 - kor feküdtem le aludni.

Tehát, több, mint huszonnégy órát ébren voltam!

Kibírtam, mert jól éreztem magam! Viszont, mikor mentem haza a buliból másnap brutálisan fáradt voltam! Ülve elaludtam a pályaudvar lépcsőjén vagy 10 percre!😂 A vonaton is muszáj volt beállítanom az ébresztőt, nehogy elaludjak és túl menjen vonattal!

Figyelj, egyszer - egyszer nem csinálsz kárt az ilyen kevés alvással a szervezetednek! Mondjuk, 2 havonta egy ilyen nap belefér!

Sokkal károsabb a 3 műszakos munkarend, amivel teljesen felborítod a szervezeted egyensúlyát, ami később komoly egészségügyi problémákhoz vezet!

A vendéglátásról ne is beszéljünk, ahol nem ritka a heti 6 nap 16 órás munkarendben! Nem véletlen, hogy rengeteg vendéglátós sajnos kábítószerezik...

Úgyhogy, ne aggódj! Nem lesz bajod!

2021. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Egyszeri kilengéstől még semmi bajod nem lesz, de ne váljon rendszeressé, mert ha felborul a cirkadián ritmusod, az elég macerás helyrepofozni.
2021. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!