Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor is borderline ha nincsen...

Akkor is borderline ha nincsenek hangulatingadozásaim? Többi lennt.

Figyelt kérdés

a borderline jelei az összes nagyon igaz rám és magamat ismerem fel, csak abban az egyben nem hogy nincsenek hangulatingadozásaim. Folyamatosan üresnek érzem magam, vagy szomorúnak néha. Ezen kívűl nincsen semmi olyanom hogy egyik percben/napon nagyon boldog vagyok aztán utána szomorú, mert mindig ürességet érzek 80%ban.

!(nem diagnosztizálom magamat.)!



2021. nov. 7. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ürességérzetem, nem ingadozik a hangulatom, nincs elhagyási félelmem. Alul, majd leértékelés sincs. Céljaim, értékrendem stb stabil.

Mégis bordert állapítottak meg. + vannak betegségeim is.

2021. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
#1: Milyen tüneteid vannak akkor?
2021. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Gyógyszer abúzálás (de sosem szoktam rá nagy adagra), sokszor abúzáláson túlmutató túladagolás (amennyire tudom titkolom hozzátartozók előtt).

Ezek jellemzően fizikai bántalmazásnál vagy ha ugyanez a személy folyamatosan üvölt velem. Ez mindenkinek kiütné a biztosítékot, nálam fokozottam.

Munkhahelyen, baráti kapcsolatban és parkapcsolatban nem volt ilyen gondom. Ezekben a kapcsolatokban nincs fokozott dühöm. Munkahelyen még ingerlékeny sem vagyok.

Időszakosan drogozás.

Határvédési nehézségek (más túlzottan rámerőlteti az akaratát, elnyom)

Bipol kevertben fordult elő 1x dühkitörés. Nem szedhettem rá gyógyszert 3 hónapig májbetegség miatt.

Falcolás ritkán. Főleg kevertben.

2021. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Akkor bipoláris is vagy? Nálam szerintem kb. minden borderline tünet megfigyelhető sajnos, de lehet, hogy emellé bipoláris is vagyok, mert voltak időszakosan depressziós epizódjaim, párszor talán hipománia is. Antidepresszánst meg antipszichotikumot szedek, és az ilyen epizodikus hangulati problémákon elég jól segítenek, de mostanában megint vannak indulatkezelési problémáim, stb. :(
2021. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, bipoláris zavar is kb 3-4 éve.


Bipolárisan ingadozok, de ez nem az a napi ingadozás. Ha depressziós vagyok, akkor több hónapig egész nap ezt érzem. Kevert is több hónapig van. Évi 3-4 váltás volt. Kezeléssel csak depressziós kilengés.


15 éve pedig volt egy több évig tartó pszichotikus (hanghallással, téveszmével) epizód.

2021. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom :( Nem tudtam, hogy a

pszichotikus epizód évekig is eltarthat.Nálad is akkor a borderline-t diagnosztizálták hamarabb?

2021. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerre a kettőt. Thalassa Házban csak a skizót. Utána máshol csak azt nem.
2021. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a Thalassa ház milyen volt?
2021. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkoriban tetszett.
2021. nov. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ott realizálódott bennem, hogy a hanghallás tünet. Jó volt, hogy, sokakat érdekelt, hogy mit hallok, miket tanácsol.

Mivel elegem volt a gyszermellékhatásból, 1 hónapig előre eltervezetten engedtek gyógyszermentességet.

Később máshol azért hagytak gyógyszer nélkül mert teljes betegségbelátásom volt és nem zavart akkoriban már a hanghallás.

Gondolom az is szempont lehetett, hogy távol álltam még a betegség első két évében is a kezeletlen időszakban is a közveszélyestől. Az első fél évet leszámítva tudtam dolgozni, suli záróvizsgát is letettem.

Nem látszott rajtam a hanghallás, viselkedésem teljesen normális volt.

2021. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!