Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdődő agyi probléma?

Kezdődő agyi probléma?

Figyelt kérdés

Mostanában azt veszem észre magamon, hogy elbizonytalanodom szavak írásában. Pl. el kellett gondolkodnom, hogy a hólyag az j, vagy ly-vel írandó. Most meg a "fusd át"-on gondolkodtam el, hogy ez hogy következik a fut ból, és hogy jól ragozom-e. Lehet ez valami kezdődő agybaj, vagy Alzheimer? Vagy csak valami minimál diszlexia. 49 éves vagyok. Sokat ülök gép előtt, kicsit aggódom, hogy szétcseszi az agyam.

Mondjuk néhány betűt fiatalabb koromban is tévesztettem néha. Egyszer megvicceltek, hogy a műanyag és üveg szavakat, amiket kiírtam dobozokra, kiegészítették egy-egy y-nal és én rátekintve simán elhittem, hogy én rontottam el. műanyagy, üvegy.


2021. nov. 9. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem. Max a nagyon ritkán használt j/ly szavaknál mások is el szoktak gondolkodni. De ezen annyira ne agyalj... Sokan az alapabb szavakat sem bírják sokszor helyesen leírni még érettségi előtt sem. Bár lehet ők nem is gondolkodnak ezen.
2021. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háhá, köszi ez felszabadító volt :-)
2021. nov. 9. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Ha már korábban is voltak ilyen problémáid nem mst romlott el valami az agyadban. Rengeteg diszlexiához hasonló, de sokkal jelentéktelenebb betűtévesztési jelenség létezik, csak ezekkel nem szoktak foglalkozni, mert nem okoznak különösebb problémát. Valószínűleg ahogy idősebb leszel több más dolgon jár az eszed, lefoglal ezerféle dolog, így még kevésbé figyelsz oda az írásra, és ezért fordul elő többször, hogy meg kell állnod gondolkodni, milyen betű legyen.
2021. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi ezt is
2021. nov. 9. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!