Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem teljesen kikészültem...

Úgy érzem teljesen kikészültem idegileg, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több éve hasonló állapotban vagyok, de már nagyon besokalltam. A lényeg, hogy nem sikerült jó munkahelyet találnom, amit szeretnék is és jól érezném magam, persze amennyire ez elvárható lehet, így elkezdtem munka mellett levelezőn az egyetemet, de eléggé megterhelő volt az elejétől kezdve is, de szerintem is és mások szerint is segíti/segítheti az embert egy jobb élet elérésében munka szempontjából. Az elején is már felmerült, hogy ott hagyom, mert soha nem ment a konkrét magolás, értem ez alatt a képletek stb., amiknél nem igazán opció, hogy elmondod másképpen, persze komoly szakirányú tudással ezeket meglehet alkotni és akkor az már nem magolás, de arra meg főleg nem tudom magam rávenni, mert nem érdekelnek azok a tárgyak. Egyszerűen nem tudom rávenni magam a tanulásra és arra koncentrálni, rászánom úgymond az időt, de csak az utolsó 1-2 napban sikerül érdemben tanulni is, de ezek nem igazán azok a tárgyak, amikre ez elég lenne. Az általam érdekelt dolgok tanulásával, meg a munkában szükséges dolgokkal nincs baj, így alapvetően inkább csak úgy gondolom a koncentrálással és összeszedetséggel van problémám ezen a téren. Annyira kikészít, hogy szeretném megtanulni a tárgyakat, de általában már az elkezdése is nehéz. Néha legszívesebben már ott hagynék mindent a rossz munkát, a sulis "erőlködést", a 2-3 szoros ingatlan árak mellett úgysem tűnik reálisnak, hogy valaha lesz egy saját házam. Gondoltam már rá, hogy ez már valamiféle depresszió vagy ilyesmi lehet, mert tényleg nem csak "hisztizés" miatt írtam ki a kérdést. Hogyan lehet jól kijönni ebből a helyzetből, milyen megoldások vannak? Köszönöm előre is a válaszokat!
2021. nov. 10. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem te nagyon nem vagy jó helyen, és ráadásul ezek elveszik az energiádat idődet. Le kéne "ülni" magaddal és átgondolni hogy mit szeretnél csinálni, mi az amire képes vagy, mi az ami előbbre visz. Lehet hogy egész egyszerű megoldás születik vagy adódik ami eddig nem is jutott eszedbe. Mi a munkád, miért nem szereted? Mit csinálnál szívesebben? Én a sulit hagynám a te helyedben, mert ennek nem ilyen nyögvenyelősen kellene mennie.
2021. nov. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát, ha neked a képleteket magolni kell, akkor ott gáz van. Mert ez azt jelenti, hogy nem érted, amit tanulsz. Egyet értek az 1essel: nem vagy jó helyen. Ha csak egy fél éves tárgyról van szó, akkor én foggal összeszorítva megbírkoznék vele. De ha alaptárgy a szakodon, amivel ennyire szenvedsz, akkor érdemes komolyan elgondolkozni, ez-e a neked való irány.
2021. nov. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Minden nehez szakon elgondolkodik az ember időközönként, hogy biztos-e! Ne hallgass itt a többiekre, hogy nem neked való vagy soha nem voltak igazán kimerülve vagy egyetemet se láttak. A levelező egy nagyon komoly vállalás és sokan megcsinálják, de annál többen nem. Ha látod értelmét a szaknak egy kicsit is jobb élet reményében, akkor szurkolok neked. Ha esetleg már nem, ott lehet nagy baj a motivációval, gondolkodj el mi változott.
2021. nov. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom gondoltál e már arra, hogy szakember segítségét kéred a tanulási problémák miatt. Talán tudna segíteni. Sajnos nincs ebben tapasztalatom.
2021. nov. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom olyan szakot választottál, amivel piacképesebb szakmát szereznél. De nekem ugy tunik, nincs hozza affinitasod. En is levelezon tanulok, bar en konnyu szakon vagyok, de szeretem, bar nem mondom, hogy nem nehez neha es nem jar meg igy is lemondasokkal.

A lakástémát is megértem, en is ebben vagyok, de mar beletorodtem. Majd lesz valami vele. Nem fogok egy ingatlanert dolgozni, hogy ekozben meg elszaladjon mellettem az elet.

Ha tenyleg ugy erzed, elakadtal, lehet hogy erdemes lenne pszichologustol segitseget kerni.

2021. nov. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom hány éves vagy, de ha még a 20-as éveidben vagy, akkor jól fog jönni egyszer az a diploma a következő 30-40 évben!

Nekem is hasonlóan nyögvenyelősen megy a levelező, de azóta kitaláltam mivel szeretnék igazán foglalkozni. Ez az 5. félévem, most már csakazértis befejezem, mert ha a megálmodott szakmámat nem fogom tudni 20 évig csinálni egészségügyi problémák miatt, akkor ott lesz a diploma amivel be tudok majd ülni egy irodába. Ha az utolsókat rúgod az egyetemen, akkor csináld meg, jó lesz az B tervnek,mint nekem!

2021. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

1-es: Tervezőként dolgozok és alapvetően nem lenne a munkával probléma, inkább a céggel és az emberekkel van, de szerintem ez sok helyen előfordul. Őszintén nem tudom, hogy mit csinálnék olyan nagyon szívesen, ezt még megkell találnom.


5-ös: Villamosmérnöki szakon vagyok, de alapvetően ebben is dolgozom, csak kicsit "megbecsültebb" az ember, ha van hozzá papír is és munkahely váltásnál sokat segítene, én azt gondolom.


Egyébként 30+ tárgyam már megvan és ez a 7. félévem, ha minden jól menne csak 1 félévet csúsznék. Jelenlegi félévben van 2 nehéz tárgyam, ami nagyon nem fekszik nekem + 2 laza kurzus, 8. félévben pedig még ennek a nehéz kettőnek a ráépülése van hátra + szakdoga + államvizsga, ezért a jelenlegi és a következő szemeszter gondolatát eléggé stresszesen élem meg. Rossz belegondolni, hogy ha nem sikerül még több csúszás jön.

2021. nov. 10. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Sokkal több pénzt fogsz kialkudni diplomával. Már nem sok van, a vége a legnehezebb! Tudom, én is most végzek és levelezőn kezdem a mestert. Menni fog, nem hiszem, hogy megéri feladni.
2021. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!