Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is jó, ha a...

Szerintetek is jó, ha a pszichológus és a páciens tudnak lazán, akár nagyokat nevetgélve beszélgetni, vagy már nem fér bele?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem az a totál arctalan, bólogató, merev magatartás van a beszélgetéseken, hanem ha olyan a téma, akkor felszabadult nevetések, sztorizgatások is előfordulhatnak, illetve olyan lazább témák, mint a ki hol nyaralt, valamint ha olyan a szitu, akár a saját életéből is hoz példát a szakember (nem olyan véresen durva dolgokra kell gondolni, csak pl. iskolai tapasztalatok meg ilyesmi kötetlenebb témák).


Egy másik kérdezőnek írta itt valaki, hogy nem, a pszichológusnak teljesen kvázi ismeretlennek kell lennie, egy szimpla fehér lapnak, semmi sztorizgatás, csak reagáljon a kliensére és annyi. Én úgy gondolom, hogy nem tudtunk volna haladni megfelelően egy ilyen rideg, barátságtalan keretrendszerben. Nekem nem bólogató, pár kérdést feltevő robotra volt szükségem, hanem ténylegesen egy szakemberre.



2021. nov. 10. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
A pszichológus nem haver.
2021. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a "totál arctalan, bólogató, merev magatartás" csak filmekben van. Vagy ha a valóságban is ezt tapasztalod, akkor nem a megfelelő pszichológusnál vagy.
2021. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére én nem, csak itt olvastam egy másik kérdésre, hogy a pszichológusnak kb. ilyennek kell lennie. Én tuti nem bíznék meg egy ilyen rideg robotban.
2021. nov. 10. 15:03
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyénfüggő, hogy kinek mi a jó. Lehet, hogy ugyanaz a pszichológus teljesen másként viselkedik a különböző klienseivel, mert mindegyiknek másra van szüksége. Szerintem az a jó, ha ő tud alkalmazkodni.
2021. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Egy ismerősöm elment analitikushoz, szorongással, meg azt sem titkolta el, hogy leszbikus. Után azt mondta, neki furcsa, hogy az analitikus csak a leszbikusságát kérdezgeti, kizárólag a szexről akar vele beszélni (szintén nő). Hogy már kellemetlen neki foglalkozásra mennie, annyira a szexuális élete részleteiről kérdezgeti csak.
2021. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem attól jó egy terápia, hogy a pszichológus kinyalja a feneked, haverkodik ezerrel, hanem őszintén a képedbe mondja mi a baj veled. Ha tetszik neked, ha nem, szembesít a problémával és azzal is, hogy mi lesz, ha nem változtatsz. Nem teadélutánra mész, hanem meggyógyulni mentálisan.
2021. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Uh, az valóban kellemetlen lehet, 5.! Egyszer én is belefutottam egy öregúrba, akinek meg az volt a fixa ideája, hogy elfojtom az érzéseimet és totál rá volt kattanva az egészre pusztán, mert nem tudta elfogadni, hogy én nőként is kifejezetten racionálisan gondolkodó, logikus érvek mentén működő ember vagyok, aki igen, kézben tudja tartani könnyen a saját érzéseit. Ő ezt teljesen elfojtásnak tudta be, 3. alkalommal ott is hagytam, egyszerűen éreztem, hogy semmit nem segít, sőt, rosszul voltam minden egyes kioktatása meg kéretlen okoskodása után. Ezzel a pszichológussal azonban teljesen más, bármit meg tudok beszélni, megért, volt, hogy egész praktikus dolgokban is tudott tanácsot adni, szóval a szöges ellentéte a másiknak.
2021. nov. 10. 15:13
 8/13 A kérdező kommentje:
6.: Félreértesz, mert nem "fenék kinyalásról" van szó, egyszerűen nem egy zord, barátságtalan puffancsot kaptam segítőnek. Volt, hogy adott olyan tippet, ami nem felelt meg, ezt is meg tudtuk beszélni, akkor találtunk mást. Tényleg tudhatja a dolgát, ha viccen kívül jobban lettem (ha nem is teljesen), mint voltam bő fél évvel.
2021. nov. 10. 15:15
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem nevetgélni és nem haverkodni járnk össze.
2021. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Pszichológus vagyok, és NAGYON fontosnak tartom a humort az üléseken. Oldja a feszültséget, bizalmat teremt, lehet szembesítésre használni, emberibbé teszi a helyzetet. Csak éppen nagyon óvatosnak kell lenni a használatával és nagy érzelmi intelligenciát és empátiát kíván hogy a klienssel együtt való nevetés legyen belőle és ne azt érezze hogy rajta való nevetés. Egy kis smalltalk,sztorizgatás is beleférhet az ülés előtt/búcsúzásnál de az ülés közben nem ennek van a helye - maximum akkor ha úgy érzem hogy most teljes mértékben ide kapcsolódik, hasznos lenne. Ekkor engedélyt kérek hogy megoszthassam és hozzáteszem hogy ezt miért látom relevánsnak most, tehát nem csak sztorizok.


Persze ez munkamódszertől is függ, én egészséges emberekkel dolgozom és erősen támaszkodom a rogersi elvekre, de egy analitikus vagy klinikai terápiában kötöttebbek a szabályok és ezzel nincs is baj. Mindenkinek másra van szüksége.

2021. nov. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!