Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék jó lenni, de közben...

Szeretnék jó lenni, de közben élni a tini éveimet hogy lehet ez kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Szeretnék jó lenni. Jó tanuló, példa mások számára. Vallásos is vagyok valamilyen szinten ezt is szeretném fejleszteni. Viszont a probléma az hogy szeretném élni a tini éveimet. Kihasználni minden percet. Esti cigiket szívni, alkoholt inni. Bulizni, utazni. Én úgy gondolom hogy ez a kettő üti egymást, egyszerre nem kivitelezhető. Lehet hogy a jövőmre kéne gondolnom és tanulni? Vagy használjam ki a mostot? Mit gondoltok, tanácsoltok?

2021. nov. 13. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Járj a jó úton. Ha nagyon ragaszkodsz a másikhoz akkor úgy csináld h ne menjen a másik rovására.
2021. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Használd ki a fiatal eveid, mert utána már nem lesz erre lehetőséged.
2021. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Vagy mondj le az egyikről, vagy keresd meg a kettő metszetét. Van egy csomó formája a szórakozásnak. Ha az egyik bűntudatot okoz, pl cigizés, akkor válassz egy, másik formát, pl utazás. A piálás és a cigizés csak egy eszköz, a cél a fontos, amit el akarsz érni, az élvezet, kikapcsolódás, ehhez kell akkor másik eszközt keresned. Ha vágysz arra, hogy jó tanuló legyél vagy fejlesztd a lelked, akkor azt az időt is kihasználod, amit ezekkel töltesz, az nem vész kárba, hiszen egy vágyad elérésére fordítod. Én szerintem ez a kettő nem feltétlen üti egymást, de ha mégse találod meg a metszetet, akkor az egyikről, mint írtam le kell mondani. A te döntésed lesz ez majd.
2021. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Idiota vagy
2021. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt osztalytársam, aki óráról órára tanult, kitűnő tanuló volt mindíg mellette volt ideje bulizni és fiatalnak lenni, szerintem egyszerűen csak tanulj minden nap, ne halogas tz-kig, hogy majd előtte mindent. Így a hétvégék többsége jó esetben a tiéd lesz
2021. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!