Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lányom depressziós?

A lányom depressziós?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A tinilányom (18) kb karácsony elött szakított a barátjával. Nem voltak együtt sokat, de tudom nagyon szerelmes volt. Azóta nagyon zárkózott lett, nem beszél velem már úgy mint elötte. Online tanul, megcsinálja ha kérek tőle valamit, de látom rajta hogy megviselt és kedvtelen. Depresszió lehet mögötte? Vagy csak megviselte a szakítás? Leültem már vele, beszélgetni, de elpoénkodta és inkább elkerült. Szeretnék segíteni, de a magánéletébe nem akarok belemászni. Hogyan tudnék segíteni?


39/N



2021. jan. 14. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem dobálóznék olyan szavakkal, mint a depresszió. Biztos megviselte a szakítás. A "nagy szerelem" után kb. 3 évig tartott, mire újra nyitottam új kapcsolatokra, de nem voltam depressziós, csak az elején fájt nagyon, mégsem tudtam még sokáig tovább lépni.

Valószínűleg pár hét-hónap alatt túl lesz rajta. (Karácsony még egy hónapja sem volt. Az meg, hogy nem voltak együtt sokat, abból a szempontból nem számít sokat, hogy attól a lányod élhette meg nagy szerelemként.)

2021. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Nem lesz túl rajta sosem, tehát csak elfogadtatni lehet vele a mostani helyzetet .

1-es hülyeséget beszél, ki nem emlékszik az első,második ,meg harmadik szerelmére ?

30-éve vagyok házas,de mindenkire emlékszem és ott ahol senki sem lát meg is sítartóm .

2021. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
1-es 2-esnek: nem azt mondtam, hogy el fogja felejteni, hanem azt, hogy túlteszi magát rajta. Nem tudjuk, tényleg szerelem volt-e vagy "csak" szalmaláng vagy mi. Lehetett ez is, az is.
2021. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt tuti nem az anya írta, hanem maga a lány. :)
2021. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!