Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az rágalmazásnak minősül, ha...

Az rágalmazásnak minősül, ha egy pszichológusnak elmondtam mit csinált egy kollégája?

Figyelt kérdés

A nevét nem mondtam meg, hogy ki, direkt ezért. Kiderült akkora belterjes banda, hogy ismeri, meg a barátja... Én meg ezt nem tudtam...


Nyilván nem rágalmaztam, de ezzel fenyegetőzik, direkt nem mondtam meg a nevét és azért kerestem meg pont, amit az első művelt...


2021. nov. 13. 16:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az lett a vége, hogy nem segített, hanem visszamondta a köcsög.
2021. nov. 13. 16:07
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez nem minősül rágalmazásnak. Itt legfeljebb a pszichológus kerülhet bajba, mivel megsértette a titoktartási kötelezettségét. A rágalmazás csak magánindítványra büntethető, azaz a kedves ex pszichológusodnak kell besétálnia a rendőrségre feljelentést tenni. Bizonyítékként azonban nem használható fel a te jelenlegi pszichológusodnak tett kijelentésed, mivel nem oldottad fel a pszichológusodat a titoktartási kötelezettség alól. Azaz ez csak üres fenyegetőzés.
2021. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akadékoskodik, akkor elgondolkoznék a helyedben azon, hogy etikai vétség miatt jelentem a mostani pszichológust. Ez egy segítő szakma, amiben tilos visszaélni a kliens bizalmával. Az ilyenek alkalmatlan "szakemberek" miatt előítéletesek az emberek a pszichológusi hivatással szemben...

[link]

Ezen kívül, minden pszichológus köteles megadni vagy látható helyre kitenni az illetékes betegjogi képviselő nevét és elérhetőségét. Nála is tehetsz panaszt. (1#)

2021. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem. Ha nem mondtad meg a nevét, akkor hogy tudta, hogy kiről van szó?

Valószínűleg arról van szó, hogy nem akar ő maga ilyesmibe keveredni, a pszichológus segítő szakma, az, hogy valakivel te nem tudtál együtt működni az nem feltétlenül az ő hibája.

2021. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fenyeget a pszichológus? Szerintem jobb ha nem hozzá jársz.
2021. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Írj nekem, megkeresem egyik este az utcán.
2021. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyik fenyeget? A régi? Mivel? Honnan tudta az új, hogy kivel volt bajod?
2021. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A régi. Felismerte, nem tudtam, hogy barátok és egxütt dolgoztak, pedig a nevét, korát stb. nem mondtam meg...
2021. nov. 14. 10:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Arról meg nem beszélve, hogy mekkora köcsög, hogy nem segített, vagy mondott volna rá valamit, hanem még képes volt felkeresni és visszamondani... Rohadt szemét... Pedig direkt nem adtam ki a nevét, ilyesmi nehogy...
2021. nov. 15. 14:00
 10/11 A kérdező kommentje:
De ha megmondtam volna is... Nem azon akadt ki, mit művel, meg mekkora szélhámos, meg mit tesz, meg zaklat másokat... Nem, megy beköpni, hogy ki mertem adni...
2021. nov. 15. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!