Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselkedik kapcsolataiban...

Hogy viselkedik kapcsolataiban egy Borderline-os Nő?

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs két egyforma borderlinos nő.
2021. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha magamból indulok ki, nagyon idegesítően. Most csupa rosszat fogok írni magamról, szóval tuti le leszek pontozva, hogy milyen idióta vagyok.

Ami nálam nagyon jelen van, az a mirroring a stabil önkép hiánya miatt. Ha a párom eszik, akkor én is eszek, de akkor, amikor ő, azt, amit ő, annyit, amennyit ő. Ha ő délután is kávézik, nekem meg magamtól eszembe se jutna, meg jelen pillanatban nem is kívánom a kávét, akkor is iszok, csak azért, mert ő is. De ez mindennel így van, ha átmegy a nappaliba, én is átmegyek, ha 5 perccel tovább zuhanyozik, én is így szeretnék.

De mindeközben pedig mégse merem megtenni ezeket a dolgokat. Pl nem merek kávét csinálni magamnak, mert félek, hogy valamivel több kávét rakok a sajátomba, azt meg nem érdemlem meg, ha meg kevesebbet, akkor meg elfog egy rossz, szorongó érzés. Nem merek vele átmenni a másik szobába se, mert félek, hogy biztosan baj. És enni se merek, rengetegszer megkérdezem előtte, hogy "biztos nem baj?/tuti?", stb.

És vannak olyan szituációk, amiket nem tudok leutánozni (egészen pontosan nem szeretném, mert annyira ellenzem), így akkor ez az egész átcsap egy pszichózisba. Ilyen pl az, amikor a párom animézik, amit én nagyon nagyon utálok, és borzasztóan idegesít. Na ilyenkor teljesen elvesztem az eszemet és önmagamat, és komolyan mondom, olyan, mintha megszállna valami, mert akkor már tényleg nem tudom kontrollálni magamat, és teljesen automatikusan elkezdek sírni és önbántalmazó tevékenységeket folytatok.

De egyéb, normális embereknek ártatlannak tűnő szituációk is sírást és vagdosást hoznak elő belőlem.

Illetve nagyon ingerlékeny vagyok, és könnyen fel lehet idegesíteni, igaz, nálam ez nem dührohamok formájában jön ki, hanem sírok, de hasonlóan gyerekesen reagálok ilyenkor mindenre. Aztán erre később rájövök, és mindenféle módon megpróbálom kompenzálni, hogy a másik ne hagyjon el érte.


Biztosan nagyon sok mindent kihagytam, de hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha kérdésed van még, írj nyugodtan, hátha eszembe jut még valami.

2021. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Ellenkezőleg, nagyon hasznos és tartalmas válasz, és nem csak azért gondolom így, mert az egyik borderline exem egész hasonlóan viselkedett.
2021. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!