Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osként lehet még...

Borderline-osként lehet még stabil életem, ha 30 éves koromig nem sikerült összehoznom?

Figyelt kérdés
Mindig karrierről és mellette stabil párkapcsolatról álmodtam, de egyik se jött össze, pedig a külső-belső adottságaim megvannak hozzá, de mindent elszabotálok magamnak. Ez várhatóan fog változni, szokott? Kb két éve tudom egyáltalán azt, hogy borderes vagyok.
2021. nov. 4. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Lehet.
2021. nov. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Ha 2 éve diagnosztizálták akkor miért nem teszel ellene hogy jobb legyen?
2021. nov. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet, de kemény munka lesz.

Nekem van egy ismerősöm, őt 7 éve diagnosztizálták borderline-nak. Keményen dolgozott/dolgozik rajta, pszichoterápiára járt, önfejlesző könyveket olvasott, és most ott tart hogy két-háron éve gyakorlatilag alig vannak tünetei. Néha elkeseredik, de nem sokkal gyakrabban mint a normalis emberek, és a személyes kapcsolatai is stabilak. Hosszú távon szilárd pozitiv pontokat is sikerül fixálni az életében.

Okos ember, de nem igazán szép, mégis sikerült megoldania.



Ha jól nézel ki, és az átlagnál értelmesebb vagy, szerintem jók a kilátasaid. Egy dolog lesz nagyon nehéz, akkor is kitartani amikor jön a hullámvölgy és minden szétesni látszik, ami pedig nem, azt pedig te vernéd szét haragodban. Ilyen esetre kell egy-két fix barát, vagy akár egy szakember, aki lefogja a kezed.

2021. nov. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Bármi lehet, de elég valószínűtlen. Inkább azt mondom, hogy a többieknek általában nem stabil az élete. Az, hogy neked lesz-e, jóslás lenne megmondani. Mindenesetre nem lehetetlen.
2021. nov. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egészségesen sem olyan könnyű pl egy stabil kapcsolatot kialakítani, látod mennyi válás van mostanában. De nem lehetetlen, sok múlik a szerencsén. A karrier szerintem könnyebben elérhető, hogyha komolyan teszel érte.

Sajnos a párkapcsolat az nem így működik, mert ha a másik fél semmit nem tesz bele, hiábavaló a te erőfeszítésed.

2021. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!