Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusnak?

Elmondjam a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 18 éves vagyok és bekértem magam az iskola pszichológushoz beszélgetni,voltam már nála 2x.


Viszont nem mondtam el neki az eredeti okot,amiért beszélgetni szerettem volna vele, hanem a továbbtanulásról beszéltem.


Na, az eredeti ok az az,hogy utálok élni, egyre többször fordul meg a fejemben, hogy mi lenne,ha meghalnék.


Pedig vannak terveim a jövőre nézve... Jó tanuló is vagyok.


Viszont az bánt eléggé,hogy még nem volt barátnőm, nem szeret ilyen módon senki.


Meg,ha lenne is, félek, hogy mit szólna az itthoni körülményeimhez..


Igazából félek, hogy tényleg megteszem. Elszeretném ezt kerülni, de a pszichológusnak nem merek erről beszélni.


Itthon meg pláne nem fogok erről beszélni.


Mit csináljak? Ha elmondom a pszichológusnak mi fog történni?



2021. nov. 14. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Mennyi idős vagy?
2021. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
1-es: írta, hogy 18.
2021. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én elmondanám.

Szerintem találkozott már hasonló problémával és jó dolog,ha az embert meghallgatják.

Néha az is segít,ha valakinek elmondod ami bánt.

Sokszor egy egy kérdés vagy történet amit mástól hallasz egész más szemszögből is láttatja a problémád.

Szóval én beszélnék róla.

2021. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondd el! Erre való a pszichológus, hogy ilyeneket is meg lehessen vele beszélni.
2021. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondd el! Ha félsz, fokozatosan. Először a párkeresési gondjaidat aztán lassan a többit.
2021. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan azt érzem mint te.
2021. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%
Biztos, hogy nem te leszel az első diák, aki ezt mondja neki, szerintem nyugodtam beszélhetsz vele ezzel kapcsolatban!
2021. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Feltétlenül és minél hamarabb!
2021. nov. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!