Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusnak,...

Elmondjam a pszichológusnak, hogy anyukám iszik?

Figyelt kérdés

Járok egy pszichológushoz (nem magánhoz), és ezen gondolkodom már egy ideje, hogy el merjem e mondani neki. Nem arról van szó, hogy anya leissza magát a sárga földig, csak naponta kb fél liter vörösbort iszik meg (nagyon néha kicsit többet) annyi számára a hatása, hogy hamarabb bealszik este, de nem lesz agresszív meg semmi. Már egyszer beszéltünk vele erről komolyan a két húgommal de azt mondta, hogy ő sose tudna alkoholista lenni mivel az ő szülei nagyon keményen ittak és ő sosem lesz olyan mint ők. Viszont én aggódom. Mindennap nézem, hogy mennyit ivott, és nem nagyon de lassan emelkedik az adag :( nagyon nagyon aggódom érte és nagyon de nagyon féltem őt. Napi szinten stresszelek emiatt, és néha ha egyedül vagyok csak sírok..félek, hogy baj lesz. Amúgy anya hihetetlen jó ember, nagyon nagyon szeretem őt. Szerintetek el merjem mondani a pszichológusnak? Félek, hogy bajba kerülünk emiatt..miattam..

17/L



2018. okt. 19. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elmondhatod, sőt, szerintem a kezelésed szempontjából fontos információ. Ha megkéred a pszichológust, hogy ne adja ki egyelőre hivatalos szerveknek a dolgot, amíg nem találtok megoldást, akkor nem hiszem, hogy baj lehet belőle. Viszont anyukádnak sokat használna, ha ez a pszichológus elbeszélgetne vele mert ez csak rosszabb lesz, ha nem lép időben. Beszélj vele te is, mondd el neki, hogy legalább értetek ne tegye, hiszen még fel kell nevelnie a két tesódat is!
2018. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Anyukád alkoholista, csak a csendes fajtából való.

Igen, beszélj vele erről is, a gyógyulás egyetlen útja a teljes őszinteség és megnyílás.

2018. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen
2018. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
Feltétlen mondd el.
2018. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mondd el, segíteni fog!

Köti a titoktartás, nem fogja kiadni.

2018. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem pszichológushoz is azért jársz, mert túl aggodalmasan szemléled a világot. Anyud nem alkesz. Sokaknak jót tesz a vörösbor mérsékletes fogyasztása, csak a tinik szeretik nagyon lesarkítva kezelni az alkohol kérdését.
2018. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki napi szinten iszik bármilyen alkoholt is az már rálépett az alkoholizmus utjára. Jól írta az egyik itteni válaszoló, hogy ő csak a csendes fajtája.

Az én apámnál is napi egy üveg sörrel kezdődött... aztán jött mellé a többi.

Mivel téged nyilvánvalóan foglalkoztat anyukád problémája és zavar, így feltétlenül mond el a pszichologusnak. Mivel anyud nem hanyagol el benneteket és nem bánt benneteket, semmi bajotok nem lesz belőle. Talán még segíteni is tud.

2018. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszélgess el anyukáddal,hogy miért iszik. Mondd el neki, hogy te nagyon aggódsz és segíteni szeretnél a magad módján persze. Én is voltam hasonló cipőben, elmondtam a pszichológusnak. Muszáj volt valakinek kibeszélnem. Kitartást kívánok Neked! Kérj segítséget feltétlen.
2018. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Napi 5 dl vörösbor még nem káros. Sőt ajánlják is, hogy igyanak az emberek napi egy pohár bort, mert rezrevatrol van benne. Inkább anyuddal beszéld meg a problémádat, hogy aggódsz érte. Másik ötletem, hogy vizezd fel a bort, és akkor nem 4 decit iszik meg, hanem a felét. Ez így már elfogadható.
2018. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mondd el, hiszen ez téged zavar, aggódsz anyukád állapota miatt.

Jól írta itt valaki, hogy a pszichológust köti a titoktartás.

2018. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!