Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember elmegy pszichológu...

Ha az ember elmegy pszichológushoz és elmondja, hogy utálja az embereket akkor tényleg csak két opció van?

Figyelt kérdés

1. A pszichológus berak egy antiszociális kategóriába (pld pszichopata, szociopata) ami nem lesz számomra túl jó hosszútávon.


2. A pszichológus rám vetíti ezt az utálatot és azt fogja mondani, hogy igazából önmagamat utálom mert önbizalomhiányom van bla bla bla.


Fontos tudnom, hogy ha csak ez a két opció van, mert akkor el sem megyek.


2021. júl. 16. 21:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a ket opcio van, jezusom.

De, konyorgom, menj el!!

2021. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:

1


Nem vagyok abban biztos, hogy jól jönnék ki a dologból.


A testvéremnek például a munkájába került, majd az életébe a szakemberi “segítség”. Sok esetben sokat tudnak rontani egy tegyük fel közepes súlyosságú problémán.

2021. júl. 16. 21:22
 3/68 anonim ***** válasza:
75%
Életedben nem voltál még pszichológusnál, de még csak nem is olvastál utána, mi? 😆 Baromira nem így működnek, a pszichopata / szociopata szavaknak meg nézz utána, nem azt jelenti, amiket te írtál!
2021. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ugyan már...
2021. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

3


Oké. De azt gondoltam, hogy az emberutálatot általában valamilyen antiszociális betegségforma tüneteként értelmezik.


Nem voltam még valóban és nem vagyok benne biztos, hogy tud segíteni rajtam, mivel az én természetemet, felfogásomat egy élet tapasztalatai kovácsolták. Nem holmi légből kapott téveszmék.

2021. júl. 16. 21:25
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus semmilyen kategóriába nem rak be, ő nem orvos hogy diagnosztizáljon. Ha pszichiáterhez mész, na ő biztos hogy valamit rád fog sütni, mert diagnózis nélkül nem tud gyógyszerelni és kezelni. De a pszichológus és a pszichológia teljesen más és másképp is működik.


Az 1-es mondatod szerint még mindig él az a tévhit a fejekben ezek szerint, hogy a pszichológus megmondja hogy mi a bajod. Nem, ő nem fogja megmondani hogy mi a bajod, a pszichológia és a pszichoterápia nem erről szól.


A 2-es mondatod kapcsolódik az 1-es mondatodhoz, nem vetít rád semmit és nem fogja azt mondani hogy önbizalomhiányod van. Ezt egyébként bárki megmondja, mert kisugárzik.


Ő visszafejti azt, hogy miért utálod az embereket, sőt, azt sem fogja mondani hogy ne utáld az emberek hanem szeresd őket. Nem bírál, nem süt rád semmit, kérdez, perspektívákat tár eléd stb. De a pszichoterápia hasznosságát csak akkor fogod érzékelni, amikor elkezd "hatni". Márpedig a pszichoterápia totál tudat alatt hat. Az emberek utálata, az önbizalomhiány, a negatív énkép mind-mind csak tünet. Mint a hasmenés, az is csak tünet, de nem ok. Totál irreleváns hogy te önbizalomhiányos vagy, ez csak egy tünet ami max segít a pszichológusnak hogy merre kell elindulnotok hogy megtaláljátok az okot.


Mindegy, menj el hozzá, áldozz erre időt és pénzt, mert megéri. Akkor is, ha 2 alkalom után te nem így látod.

2021. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne menj, vergodj tovabb, hajra.

Most erre mit lehetne mondani? :D

Azt se tudod, mirol van szo, de mar eliteled, igy jartal akkor.

2021. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ez a két opció van.


Pár példa, hogy mi lehet még (a teljesség igénye nélkül)


el sem vállal


neked nem szimpatukus és eljössz


pszichoterápiát javasol, és beválik


pszichoterápiát javasol és nem válik be


elküld pszichiáterhez


stb.

2021. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

7

Ma testvérem járt és egyik pszichológus azt mondta, hogy semmi baja nincs csak rossz a házas élete. A másik meg egész addig ment, hogy skizofréniával diagnosztizálta. A pszichiáter akinél volt pedig simán csak hisztériát állapított meg. Végérvényben egyiknek sem volt igaza mert mély depresszióban szenvedett szegény, ezért is lett öngyilkos.


Csak egy példa a szakértelmi vélemények változatosságára.


Ezért is tartok a “segítségtől”, nehogy még rosszabb legyen a végen. Így elvergődök valahogy, de legalább még életben vagyok.

2021. júl. 16. 21:32
 10/68 A kérdező kommentje:

9


Javítva:


*A testvérem járt…

2021. júl. 16. 21:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!