Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon a pszichológusoknak...

Vajon a pszichológusoknak lehetnek kedvenc pácienseik, vagy olyanok, akiken csak túl akarnak lenni?

Figyelt kérdés
Pl. lehet, hogy a pszichológus várja már nagyon, hogy Gáza jöjjön terápiára, de Béla óráján kb. csak túl akar lenni?

2021. nov. 14. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindegyik egyforma nekik hisz ez a munkájuk
2021. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Én ügyfelekkel dolgozom, és közel sem egyformák nekem. Vannak együttműködőbbek, vannak olyanok akik kevésbé.

Szerintem lehetetlen, hogy egy ember aki 20-30 beteggel beszél egyszerre ne találjon olyant akivel jobb együtt dolgozni, és olyant akivel kevésbé. Biztos, hogy van akit jobban kedvel.

2021. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha jó a pszichológus akkor számodra lesz tükör. Ha untatod,akkor unalmas,felesleges köröket futsz,nem a lényegről beszélsz! Ez is egy ellenállás.
2021. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, néha ugye meg is jelentetnek terápia történeteket, amikből ez kiderül. (Mindig eszembe szokott jutni az is, hogy mennyire örülhetnek ennek a történetek szereplői...)
2021. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jut eszembe mindig, hogy milyen durva sztorikat hallhat es ahhoz kepest az enyemek milyen hulyesegek :DDD
2021. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%
A személyes megítélésükben kell hogy legyenek eltérések. Egy szimpatikus pácienst biztosan szívesebben fogadnak, mint egy ellenszenvest. Ők is emberek, és más emberekkel dolgoznak. De a kezelésben nem lehet eltérés. Amíg a pácienst kezeli, és nem adja le, addig az összes páciens számára a legjobb ellátást kell nyújtsa, mert ez a munkája. Ha nem így tesz, elveszíti a hitelességét, és ezzel a pácienseit.
2021. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, körülbelül úgy, mint a nőgyógyásznak. 😂
2021. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok. Nincsen kedvenc kliensem. Van, aki szimpatikus, viszont mindezzel együtt időnként a szimpatikus klienssel is megküzdök, hogy jól működjön a kapcsolat. Sokat segít, az, hogy valóban feltétel nélkül fogadom el őket, és nem a magánember ül le segíteni, amikor eljönnek hozzám. Például van olyan, akivel valószínűleg sosem lennénk barátok a privát életben, viszont a titoktartás és elfogadás légkörében nyugodtan lehet önmaga és nem kell megfelelnie nekem.

Egyébként miért kérdezed? Érzel valami megkülönböztetést?

2021. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem érzek megkülönböztetést. Csak ezzel a kérdéssel kicsit a kulisszák mögé akartam benézni. A pszichológusok is emberek, lehet, hogy pl. egy kedves aranyos nagymama, aki csupa szeretet, csak fél az egerektől, egy kedvesebb páciense a pszichológusnak, mint az alkoholista üvöltöző lecsúszófélben lévő vállalkozó.
2021. nov. 18. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Á, értem :). Én kimondottan szeretem a nehéz eseteket. Fitten tartanak :)
2021. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!