Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinél nem hat a pszichote...

Van akinél nem hat a pszichoterápia?

Figyelt kérdés
Jártam pszichologushoz mert nagyon szorongtam viszont nem tudott rajtam segyteni és pszichiáterhez szeretett volna küldeni de oda nem akartam menni. Elkezdtem régen néhány gondolaton törni a fejem, próbáltam visszafejteni miért törtek a fejembe a gondolatok, hátha a multamban volt valami de úgy érzem azzal hogy magamnak visszafejtettem a multamat csak még több szorongást hoztam létre. Menjek el egy másik pszichologushoz vagy egy klinikai szakpszichologust keressek fel? milyen terápiára menjek? ezek a sima beszélgetések nem segítettek nekem

2021. nov. 14. 20:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
és te neked miben jelent meg a különbség a pszichologus és s szakpszichologus között? kcisit reményvesztett vagyok, pedig ugy érzem egy terápia jot tenne viszont nem akarom hogy nagyobb kárt okozzak mint ami van
2021. nov. 14. 22:23
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Bipol depresszióra (annak a depressziós epizódjára) nekem nem hat se gyógyszer, se terápia. Azt mondta terap, hogy nekem biokémiai (mindig télen mélyül el a napfény hiányától, tavasszal javul) a depresszióm, nem gondra reagálok így, erre nem jó a terápia.

Más tünetre igen.

2021. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyakoribb, hogy az emberek nem fektetnek energiát egy jó terapeuta felkutatásába, csak járnak egyhez, elkönyvelik hogy nem hat és helló. Ami kb. olyan, mintha két évig hordanál egy két számmal kisebb cipőt és amikor már teljesen kész a lábad, lerúgod magadról azzal, hogy hülyeség lábbelit hordani.

És a jó terapeuta nem azt jelenti, hogy híres vagy népszerű vagy nagyon tanult. Jó terapeuta az, akivel Te megtalálod a hangot és idővel azt veszed észre, hogy elkezdesz dolgokra máshogy nézni vagy máshogy reagálni.

2021. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Orvos is lehet terapeuta.


Nekem az orvosom a terapeutám is. Sématerápiára járok. Korábban rogersi ill kognitív viselkedésterápiám volt.

2021. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Esetleg Budapesten tudnatok ajanlani valakit aki nektek bevalt?
2021. nov. 16. 20:19
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
#13: igen, mivel a "felkutatás" hatalmas áldozatot igényel anyagilag és érzelmileg is... És megint a "betegre" van tolva a felelősség, hogy ő kutassa fel a jó terapeutát, nem az van hangsúlyozva, hogy igenis legyen elvárható valamilyen tajékoztatás, színvonal, eredmény a "szakember" részéről. De ez nincs, etikai bizottság, felettes szerv nem létező fogalmak. És mindezt egy elég híres pszichológus írásából (is) vettem. :)
2021. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre az ajánlgatásra azt tudom mondani, hogy igen vannak nagyon jó szakemberek, van, aki a páciensei 80%-án tud például segíteni. Vannak rosszabb dokik, aki csak 20%-on. De van olyan is, akihez senkinek nem szabadna menni, mert csak ártani tudna. És én hiába bökök rá egy 80%-os dokira, aki nekem bevált, lehet, hogy neked nem válna be.


Én pl. elmélkedős típusú ember vagyok. Én szívesen elrágódok egy analitikussal a gondjaimon. Anyukám egy praktikus ember őt sose küldeném egy analitikushoz, hiába is jó, mert neki egy viselkedés alapú praktikus terápia feküdne.

2021. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom nekem mi a jo? En nagyon sokat ragodom alapbol is es ez rengeteg szorongast okoz. Folyamatosan ragodom a multon meg mindenen szoval nem tudom melyik lenne megfelelo milyen peoblemara
2021. nov. 16. 21:01
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem: "Jó terapeuta az, akivel Te megtalálod a hangot és idővel azt veszed észre, hogy elkezdesz dolgokra máshogy nézni vagy máshogy reagálni."

Ajánlás itt nem működik, nem is érdemes ajánlásra menni, mert csak erőltetni fogod, hogy biztosan jó, mert a Bélának bejött és csak szúrod el az időd, ha nem lépsz tovább, mert biztos te vagy a hülye, hogy semmit nem érzel. Mondom, itt nem számít, ki hányasra védte a diplomáját és semmilyen kamarai tagságnak, szakcikknek, konferenciának vagy tudományos plecsninek nincs jelentősége. Egyedül annak van, hogy Te mit tapasztalsz/érzel, ezt senki nem találja ki helyetted.

Igen, amíg nem találkozol a JÓval, addig csak azt tudod, hogy kb. mi a nem jó. Ez ilyen.

2021. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19#-nek igaza van. Te laikusként nem tudod eldönteni, hogy milyen pszichoterápiára van szükséged. Annyit tudsz tenni, hogy kiválasztasz egy szakembert, aki szimpatikus és akiben idővel egyre jobban megbízol. Ha ez nincs meg, akkor a terápia kudarc... Az adott klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta majd a tüneteid és a személyiséged alapján eldönti, hogy mely pszichoterápiás irányzatokat, módszereket alkalmazza.

(Rengetegen kértek ajánlásokat, de ez nem így működik... Ha valakivel én nagyon jól megtalálom a közös hangot, azzal neked nem biztos, hogy sikerül.)

2021. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!