Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kötelezhetnek pszichiátriai...

Kötelezhetnek pszichiátriai kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

Egy tanárom mániája, hogy folyton szomorúnak látszom és, hogy én biztosan depressziós vagyok. Valamelyik nap említette nekem a suliban, hogy lehet, hogy jó lenne legalább pár hetet valami kórházban töltenem.


"Kicsit" kezd már idegesíteni, amit csinál, mert én nem érzem úgy, hogy bármi bajom is lenne (családom szerint is jól vagyok). Bár nincs sok barátom, mégsem mondanám, hogy "szomorú"lennék. Sokszor amikor csak úgy random szünetekben nézek ki a fejembōl vagy valami, akkor elég gyakran megkapom, hogy sápadt vagyok vagy rosszul nézek ki stb. Holott csak alapból ilyen arcom van:/


A lényegre térve,, egyiknap a húgom azzal viccelōdōtt, hogy az az öreg nō majd intézkedni fog meg minden, én pedig komolyan beszartam, hiszen elég akaratos.


Szóval kényszeríthetnek arra, hogy elmenjek? Azért is aggódom, mert pszichológusra már kényszerítettek rá (bár az nem azért volt, mert depressziósnak hittek), és ott sem kérdezte senki a véleményem, úgyhogy félek, hogy itt is megteszik ugyanezt.


Próbáltam kicsit én is utána nézni mielōtt itt kérdeznék, de nem igazán találtam a megfelelō választ.



(Azt hozzátenném, hogy nem vagyok veszélyes se magamra, se másokra)


2021. nov. 14. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg ehhez nincsen joga. Viszont ha van valami gond, akkor elküldhetnek iskolapszichológushoz. Miért ellenállsz ennyire? Miért lenne neked gond elbeszélgetni valakivel? Nem olyan rossz dolog az, sőt!
2021. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem. Ha megpróbálják, az törvénytelen. Javasolhatja, és zrikálhat ezzel, de nem kényszeríthet. Csak akkor kényszeríthet bármire is bárki, ha olyan magatartást mutatsz, ami önkárosító, vagy a környezetedre veszélyes, káros. Ha sokat zaklat ezzel téged, akkor az igazgatóhoz is fordulhatsz, és panaszt tehetsz a tanárral szemben. Sajnos ez azzal jár, hogy ha intézkedik az igazgató, akkor mindkettőtöket behív, és elbeszélget veletek, utána pedig továbbra is annál az adott tanárnál kell majd tanulnod, aki nem igazán fog kedvelni, ha bahívatod a feletteséhez. Ha el is mennél egy pszichológushoz, és megmutatnád a tanárnak a papírt, hogy nincs semmi bajod, még azzal sem lenne elégedett, sértve érezné magát, mert nem volt igaza. Csak akkor hagyná abba, ha igaza lenne, és tényleg beteg lennél. Bár akkor meg más problémáid lennének a tanárral, a "na ugye megmondtam" magatartása miatt. Sajnos a legjobb megoldás az, ha beletörődsz, hogy ez a tanár ilyen, nem várhatsz tőle mást, és amikor csak felhozza, hogy bajod van, kijelented neki, hogy jól érzed magad, és nem aggódsz, vagy nem vagy szomorú.
2021. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
nem
2021. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem viszont már az igazgatóhoz kell fordulni, mert ez kőkemény zaklatás.
2021. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :) és majd még meglátom, hogy mi lesz ezen a héten a suliba. Ha nem hagyja abba, akkor beszélek majd az igazgatóval


#1: Igazából azért vagyok "ellene", mert nem érzem szükségét annak, hogy szakemberhez forduljak. Mostanában elég jól érzem magam szerencsére <3 meg igazából az elmúlt pár hónapban a legnagyobb gondom kb annyi, hogy sokat kell néha tanulni, szóval tényleg felesleges lenne ilyenekkel rabolni az orvosok idejét :D

2021. nov. 15. 00:25
 6/7 árokpart ***** válasza:
Nem nem Magyarországon kizárólag a bírói-igazságügyi szemlén hozott határozat kötelező érvényű a pszichiátriai kényszerkezelések terén. Ez a szemle bent a pszichiátrián történik. A szemle tagjai a bíró, igazságügyi-elmeorvos szakértő, az intézmény pszichiátriai osztályának főorvosa, ügygondnok aki téged képvisel. Pszichiátriára beszállítani bárkit is a háziorvos plussz mentőorvos megállapítása után a mentőszolgálat jogosult.
2021. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyen tanarnak van szuksege egy kis elbeszelgetesre hszafele a nagyobb darab kigyurt kopasz barataidtol esetleg csaladtagjsidtol.
2021. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!