Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Infarktusra mennyi esély van...

Infarktusra mennyi esély van ezek alapján 22 éves lányként?

Figyelt kérdés

3 nappal ezelőtt este légszomjam jelentkezett, akkor elmúlt, majd másnap este ugyanúgy jelentkezett. Ma már reggel is, mert amikor felkeltem egybol eszembejutott, de estére sokkal rosszabb lett, mint napkozben, amikor nem csak arra figyeltem. Nagyon fáj a hátam, de az elmúlt napokban sokat ültem rossz testtartással. Most mar a mellkasom is fáj, a szivem időnként 2-3 masodpercre szaporábban ver. A legszomj továbbra is fennáll, nem fulladok csak nem mindig sikerül nagy levegot venni, sóhajtozok allandóan.

Panikbeteg vagyok es hipochonder de még ilyen nem volt, hogy napokig ilyen rosszul legyek es ennyi bajom legyen. Ugy tudom az infarktus jelei jelentkezhetnek napokkal hamarabb is?

Eleg mozgasszegeny eletet élek, regebben alkalmankent dohányoztam. Mas rizikofaktor nincsen.


2021. nov. 15. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Számolj be róla a pszichiáterednek, de minél előbb!
2021. nov. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem infarktus, csupán az általános szorongás tünete: A lágszomj és szapora szívverés tipikus szorongásos tünetek - a szorongást kellene csökkenteni és akkor ezek is megszűnnek.


Az infarktus miatt nem kell aggódnod, túl fiatal vagy, ilyen korban akkor sem lesz még infarktusod ha önpusztító életet élsz. Ráadasul lány vagy, a női nemi hormonok (főleg az ösztrogén) erősen védenek a szívproblémák ellen - ez az oka hogy a férfiak sokszorta gyakrabban kapnak infarktust mint a fiatak nők.

A klimax után viszont, amikor a női nemi hormonok termelése leáll, nagyon meg is ugrig a női infarktusok száma, főleg ha önpusztító élet is eltek mellé. Szoval most még nem kell aggódnod. Majd ha 45-50 éves leszel, akkor lesz ez necces...

2021. nov. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pszichiátereddel beszélj, valószínűleg erősen szoronsz, annak a tüneteit érzed. Majd ő megmondja kell-e esetleg egy EKG.
2021. nov. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt EKG-m egy hónapja, uzemorvos csinál minden évben. Volt laborom is, illetve tüdőszűrő. Elvileg minden rendben van. Volt mar hasonlo, de par órán belül megszűnt mindig, viszont mar megbolondulok, hogy 3 napja csak kinlodok. Vegyek be nyugtatót? Sose szoktam, de van itthon. Pszichologushoz járok. Gyógyszert nem szedek. Tudtam mar kezelni ezeket a rosszulleteket, nem tudom mi van most velem.
2021. nov. 15. 01:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ugralo, vagy nagyon magas vercukorszint is okozhat hasonlo tuneteket (legszomj, szivveres, fajdalom).

Az esti rosszullet keletkezhet vacsora utan, a nehez/cukros/magas szenhidrattartalom miatt is.

En kizarnam a szivinfarktust, mert ahhoz hianyzik nehany nagyon fontos tunet (direkt nem irom le, hogy mik azok).

2021. nov. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor több irányból is végeztek vizsgálatokat, megnyugodhatsz, ha lenne gond megtalálták volna.


Nyugtatót simán vehetsz be, ha a szorongás a gond segíteni fog. Félni nem kell tőle, hatékonyan elvágja a szorongást. Csak arra figyelj hogy ez tüneti kezelés. A pszichológusoddal fel kell tarnotok a szorongás okát, es azt kell feldolgoznod a gyógyulashoz.


Szorítok neked... :)

2021. nov. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!