Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok aludni, nem kapcsol ki az agyam?

Figyelt kérdés
Nem tudok éjjeleket aludni, nem kapcsol ki az agyam és ezért napközben nem vagyok képes semmire. Olyan vagyok mint egy agyhalott egész nap, nem tudok beszélni normálisan, nem tudok járni se normálisan ezért nem merek emberek közé menni, félek hogy mit gondolnak rólam.

2021. nov. 17. 04:24
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nalad is azvan hogy ha delelott vagy delutan bealszol akkor 5 perc utan felriadsz? Amugy vagy szorongás vagy a túlzot kipihentség az oka szerintem. En most 2 honapja ithon vagyok es kb 2-3 orakat alszok. fizikailag nem vagyok kimerült és még szorongok is. Nekem azt mondtak szedjek magneziumot meg egy delutani 0.5 os xanax es jo lesz minden. De en a xanaxot nem szedem mert azert nyugtatoktol nem akarok fuggni. Pedig lehet kellene
2021. nov. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindfulness vagy autogén tréning segíthet az agy kikapcsolásában.

Napközben jó lenne valami fizikai mozgás, kocogás, 1-másfél óra, vagy szobabicikli, bármi.

2021. nov. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kiüresíteni az agyadat. Vagy gondolj valami szépre!


Hallgass meditációs zenéket az interneten. Hívő ismerőseimnek az szokott segíteni, hogy odateszik a Jóisten kezébe a gondjaikat.


Sajnos nem járok fel gyakran a 777.hu oldalra pedig ott elég jó történeteket szoktak írni.


Régebben a maiige.hu oldal is szokott számomra megnyugtató lelki táplálékul szolgálni, de mostanában nem találom a példázatértékű történetek leírásait.


Nekem már nincsenek alvási problémáim hosszabb ideje: megoldottam őket pl. "bárányszámlálással", érzelmi központ "kikapcsolásával".

2021. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Xanaxot kezdtem el szedni a pszichiáter tanácsára és azóta tudok ezzel aludni.
2021. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van kedvenc dallamod?

Játszd le fejben folyamatosan. Ha nem megy akkor keresd meg és hallgas rommá amíg meg nem tapad, be nem rögzülnek a kedvenc zenéid :)


Én magamtól jöttem rá erre a módszerre, és rengeteg mindenben segített gyerekkorom óta.

Ezzel győztem le a sötéttől való félelmet és szorongást is, és rengeteget fejlődött tőle a hallásom, és dallam memóriám!

Olyan az agyam mint egy Jukebox!

2021. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy napközben alszol, így este már nem tudsz.

Lehet hogy lefekvéskor bámulod a világító monitorokat, képernyőket, ez a sejteket összezavarja, így képtelen lesz pihenő módra váltani az agyad.

2021. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!