Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki evészavarra...

Van itt olyan, aki evészavarral küzd?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha mesélnétek a betegségetekről.


Mi a betegséged?

Hány éves vagy és milyen nemű?

Hány cm/kg vagy?

Mióta tart az állapotod?

Hogy néz ki az átlag napi étkezésed?

Hogyan éled meg lelkileg ezt az egészet?


Én bulimiás vagyok egyébként, sajnos elég régóta.



2021. nov. 18. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi túlevő vagyok. Tudom, hogy ez nem olyan könnyen definiálható betegség, de folyamatosan küzdöm vele...

20 éves lány vagyok, 170 centi és folyamatosan ingadozik a tömegem 58 és 65-70 kiló között.

6 éves korom óta tart.

Egyes napokon éheztetem magam, máskor túl sokat eszem, szinte korlátlanul és kontroll nélkül. Ha rosszul érzem magam lelkileg, mindig ebbe menekülök. Próbálom figyelni, amit beviszek, már-már kórosan is méricskélem a bevitt ételmennyiséget, mert úgy érzem, jobb időszakokon egyedül ezt tudom kontrollálni, ha már az életemet nem is.

Mindig rettegek, hogy meg fogok hízni és mindenki utálni fog. Sok testszégyenítő kommentet kapok a mai napig, pedig teljesen átlagos lánynak nézek ki. Nagyon rosszul miatta lelkileg. Próbálok odafigyelni rá, de mindig elbukom. Az sem segít, hogy mindig az étkezés rovására megy a hektikus életstílusom.

2021. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bulimia 2-3 éve

16/L

173 cm 54 kg

Nagyon rossz nem tudom mikor lesz vége és milyen normálisan táplálkozni.

Napközben suliban ritkán hányok szóval délutánig kb 1500 kalóriát meg szoktam enni, normál kajákból. Pl kávé édesítővel+ gyümölcs+ 10 dkg sajt+ 1 db péksüti+ marék mag/ szelet csoki. Aztán este minden össze vissza több 1000 kcal: süti, chips, csoki, zsíros ételek és kihányom. Néha a suliban is hánytatom magam már sajnos nagyon könnyen megy a hányás, utálom hogy ennyire az evés körül forog az életem

2021. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

16/l

anorexia nervosa

kb fél éve tart

Annyiból áll hogy reggel eszek kb 150 kcal-t a suliba viszek egy almát vagy 3 szem mandulát és amikor hazaérek akkr eszek kab 500 kalóriát max.

165cm és 48 kg

2021. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Hát ha az elhízás evészavar akkor evészavarom van xDD

Tudom hogy a súlyom normális de kinézetre eléggé kövér vagyok

171 cm/57 kg

2021. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok az fura hogy amúgy a mérlegünk össze vissza mér tehát kb 3 órája 55 kg voltam
2021. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen lemennék 50 re de nem megy
2021. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Valakinek van valami jó diéta ötlete?
2021. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Ja és úgy kb egy fél éve anorexiás voltam a legalacsonyabb súlyom 170/39 kiló volt szóval aki anorexiás annak azt ajánlom hogy ne foggyon le túlságosan mert ha olyanok a szüleid akkor beküldenek a kórházba és ott majd szépen felhízlalnak... Mondjuk nekem "csak" 50 te kellett felhíznom
2021. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, és én azt hittem, hogy egyedül vagyok. Bár inkább szomorú, hogy ennyien küzdünk ezzel. Huszonéves fiú vagyok, 175 cm és jelenleg 95 kg körül ingadozok. Sportolni szeretek, de az étkezésem katasztrófa. Néhány napig, vagy maximum egy hétig tudom jól csinálni, aztán vagy jön valami stresszor, vagy egyszerűen csak elegem lesz és embertelenül bezabálok. Sokszor kényszeresen végigjárok 3-4 boltot is a környéken és mindenhol veszek valami kaját. Újabban netpincérről is szoktam rendelni, egymagamnak családi adagot. Boltban is irreálisan sok kaját veszek és mindig egészségteleneket. És sok édességet. Az alkoholra is rákaptam.

Érdekes, egy ideje minden ilyen ámokfutás előtt furcsa belső bizsergés lesz úrrá rajtam és nevethetnékem lesz. Ez régebben nem volt. Aztán ha hazaértem, nekiállok három felnőtt férfira való ételt magamba tömni. Közben sorozatot szoktam nézni + gyakorizok. A végére a rengeteg kajától és alkoholtól általában kidőlök és alszom másnap reggelig. Ilyeneket általában este csinálok, amikorra már mindenből elegem van. A családom és a barátaim nem tudnak róla, csak azt vették észre, hogy három év alatt legalább 25 kg-t híztam. De a családban sajnos természetes a kövérség. De ilyeneket senki nem csinál, mint én. Azelőtt tűntem ki közülük a vékonyságommal, amit szigorú edzéssel és diétával értem el. De már nem vagyok ilyen fegyelmezett. Teljesen kisiklottam. Ezek az egyszemélyes lakomák jelentik életem minden örömét.

2021. nov. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

eleg furi a helyzetem mert kb 3-4 honapja kezdodott, akkor meg nagyon kezdetleges volt, eloszor csak edzeni kezdtem, aztan gondoltam odafigyelek az etkezesre, meglattam egy appot, amivel lehet szamolni a kaloriakat. eleinte csak kivancsisagbol kikerestem, hogy pl egy bananban hagy kcal van aztan lattam, hogy be is lehet jelentezni, hat bejelentkeztem. a program kerte, hogy alllitsak be egy cel sulyt, es hogy hany kg-t szeretnek fogyni egy het alatt. nekem ez ugye nem volt celom,de beirtam a legkisebb valaszthato erteket. azt irta a program, hogy 1200 kcalt ehetek naponta, amit kezdetben egyaltalan nem tartottam be, de aztan megijesztett az a sok pirossal irt “tuleves”, “cel tullepve” stb felirat ezert elkezdtem betartani. most ott tartok, hogy naponta 1050 kcal kozott szoktam enni+ heti 4x jarok kezilabda edzesre. delelott sosem eszek, az elso etkezesem 2 korul tortenik, akkor normalis kajat eszek, viszont keveset. este sokszor elszalad velem a lo es mertek nelkul eszem a sok edesseget aztan vagy kihanyom vagy masnap semmit sem eszek. ezt eddig egyetlen embernek mondtam el, aki lehurrogott, hogy csak figyelem felkeltes celjabol csinalom az egeszet es magamnak csinalom a problemat, miert nem csak eszek es kesz.

ne haragudjatok, hogy ilyen reszletes lett de a kerdesre valaszolva:

17/l

175/57

bulimia kb 4 honapja

1050kcal+falasi rohamok hetente parszor

nagyon nagyon szeretnem ha vege lenne de ha nem szamolom a kaloriakat vagy tobbet eszek osztonosen a wc fele indulok, ha meg nem hagytatom magam, nagyon felek, hogy elhizok

2021. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!