Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emléket lehet véglegesen törölni?

Emléket lehet véglegesen törölni?

Figyelt kérdés

Ehez hány alkalom szükséges?

Káros mellékhatás előfordulhat?

Ha rászánom magam akkor ehez milyen szakambert kell keresni?

Pszihológus, vagy pszihiáter?



2021. nov. 20. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet törölni, max elfojtani, de azt sem tudatosan.
2021. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Véglegesen törölni nem lehet. De fel lehet (sőt kell is) dolgozni, és valami módon elengedni, meggyászolni.

Hogy mennyi idő, az a fájdalom/trauma mélységétől függ. Minél mélyebb, minél közelebb történt a születésedhez, annál hosszabb az idő.

Pszichológus is segíthet, de ha nagy a baj, úgy jobb rögtön egy klinikai szakpszichológust felkeresni.

2021. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak sci-fikben.
2021. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, hogy életem szerelmét képtelen voltam elengedni magamban, és ez odáig fajult, hogy folyamatosan görcsben volt a gyomrom már hónapok óta, fájt is néha, folyamatosan nyomást éreztem benne. Bármit csináltam nem múlt el, én végül elmentem egy energia gyógyászhoz, 2 alkalom volt az egész, és elmúlt.. el se tudom mondani mennyire jó érzés végre hogy nem érzem azt a nyomást.. szóval ha valami ilyesmi problémád van, akkor esetleg ezt is kipróbálhatod.
2021. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grimfox ***** válasza:

Nem lehet törölni. A tudatalattiba lehet nyomni, általában ez egyfajta ösztönös pszichés reakcióként történik, és több-kevesebb idő után pszichológiai problémákat okoz. Azaz nagyon nem egészséges.

Az egyén emlékhez fűződő hozzáállása megváltoztatható. Ez működik önszuggesztióval, külső szuggesztióval, és elvileg a kognitív terápia is képes megváltoztatni azt, hogy hogyan viszonyulsz, hogyan éled meg az adott emléket.

2021. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!