Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipnotizálással el lehet...

Hipnotizálással el lehet felejteni valamit teljesen véglegesen?

Figyelt kérdés
Vagy van erre bármilyen módszer a világon? Van rengeteg trauma az életemben, de az egyikbe egyszerűen beleőrülök, tudom hogy végeznem kell magammal miatta, Egyelőre még nem voltam rá képes, minden nap egy harc. Viszont folyamatosan bántom magam, tépem a hajam ütöm magam, véresre csikarom magam, Egyszerűen elakarom felejteni az egészet. Van erre módszer?
2020. nov. 5. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elfelejteni valószínűleg nem fogod tudni, de terápia segíthet feldolgozni. Igaz, ez nem egy gyors folyamat, de arra jó, hogy később, hosszútávon könnyebb lesz.
2020. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát terápia segíthet feldolgozni. Keress fel egy szakembert. Illetve még fel tudom ajánlani, hogy meghallgatlak, ha az segít, de nyilván nem vagyok szakember. Jobbulást, remélem sikerül rendbe jönnöd :)
2020. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, ezt semmilyen terapeutával nem lehet feldolgozni. Összeegyeztethetetlen az élettel. Ide sem tudom kiírni.
2020. nov. 5. 17:07
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor pszichiáter, tehát orvos, valószínűbb, hogy segíthet. A jelenlegi helyzeted valószínűleg nem tartható fenn, valamilyen lépést tenned kell, ha tényleg ilyen súlyos az állapotod, akkor szakember nem fog hagyni szenvedni, de tudnod kell elfogadni is a segítséget
2020. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Voltam már szakembernél, mert ezen az egy dolgon kívül is van még rengeteg gondom, genetikailag Vagyok mentális beteg, amire még az élet mert gyerekkoromtól kezdve rátett rengeteg lapáttal. Semmit nem segítettek, ez az egy dolog pedig túlélhetetlen.
2020. nov. 5. 17:38
 6/14 anonim ***** válasza:
És névtelenül se mered elmondani, hogy mi ez? Hátha ha tudjuk a konkrét példát, akkor jobban tudunk segíteni. Senki se tudja itt, hogy ki vagy.
2020. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom ajánlani, hogy másik pszichiátert, esetleg pszichológust (is) érdemes keresni. Minden szakmának vannak kevésbé kompetens művelői, de akik igazán értenek ehhez, azok fognak tudni segíteni. Ehhez az is kell, hogy te is bele tedd, ami tőled telik, te is dolgozz a problémán, mert ezek a szakemberek sem úgy működnek, hogy bemész, és megmondják, mi a megoldás, esetleg gyógyszert írnak fel. Ők inkább csak vezetik a probléma megoldása felé haladó utat, de azon neked kell végigmenni.
2020. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy senki sem tudja, de képtelen vagyok kimondani vagy leírni. Soha semmilyen szakembernek nem tudnék róla beszélni. A lényeg hogy 1 percig nem akarok így élni tovább. Viszont valami még mindig visszatart, van rengeteg nyugtatom is altatom, nagyon sokat szoktam nézegetni őket, egyelőre sajnos még nem sikerült bevenni az összeset. Volt már hogy elkezdtem, de nem jutottam a végére.
2020. nov. 5. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
És ha először leírnád magadnak egy lapra. Aztán utána visszaolvásnád és elégetnéd a lapot, hogy ne maradjon nyoma az nem segítene, hogy tudj róla beszélni. Ha csak magadnak mesélnéd el, hogy mi történt veled?
2020. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem, ezt semmilyen terapeutával nem lehet feldolgozni"

Ez konkrétan nem igaz! A nagyon súlyos problémákra dolgozták ki a KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszereket. Csak az nem gyógyul meg, aki nem akar.

Privátban is kérdezhetsz.

2020. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!