Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félálomban zagyva, összefüggés...

Félálomban zagyva, összefüggéstelen gondolataim lesznek, miért?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen, az utóbbi fél évben kezdtem megfigyelni, hogy félálomban (elalvás előtt, vagy reggel keléskor) a gondolataim nem összefüggők, és nem is követik egymást. Sokszor azt is elfelejtem, hogy mi járt a fejemben. Múltkor valami olyasmire gondoltam, hogy kötök pirost a villának. Na értitek. Régen ez nem volt.


3 éve ért egy trauma, azóta van egy kicsit megzápulva az agyam. Nem tudok koncentrálni, nem emlékszek szavakra, meg van lassulva a gondolkodásom, eltűnt a szexualitás iránti igényem stb, de ez egy új tünet és elég ijesztő. Mitől lehet?


2021. nov. 21. 23:09
 1/4 A kérdező kommentje:
De amúgy tényleg tök értelmetlen, zagyva dolgok jutnak akkor eszembe. Maguktól jönnek ezek a gondolatok, de baromi összefüggéstelenül. Amit még megfigyeltem, hogy a 3 év alatt a beszélgetés készsége is csökkent bennem, tehát nem találok témákat, nem tudok reflektálni és emiatt el is zárkóztam másoktól. Sokszor az öngyilkosság is eszembe jut már. Most járok terapeutához, de a rendes terápiára csak 2 hónap múlva lesz pénzem, addig csak havi 1x látom és csak gyógyszert ír.
2021. nov. 21. 23:12
 2/4 Grimfox ***** válasza:
Nem feltétlenül tünet. Ez teljesen normális az ébredés/elalvás egy bizonyos fázisában, csak általában nem vagy tudatos ebben a fázisban. Valami miatt éberebb lettél, vagy nehezebben kapcsol ki a tudatod, és emiatt félig-meddig öntudatodnál vagy ebben a fázisban. Aki tudja hogy kell hatékonyan relaxálni mentálisan, az bármikor el tud jutni ebbe az állapotba.
2021. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó, köszi. Szóval csak éberebb lettem. Amúgy a pszichiáterem is valami ilyesmit mondott, hogy ez teljesen normális. Csak én megijedtem, hogy mi van, ha már az agyam tényleg csak egyre jobban zápul meg. Egyébként mostanában nem is megy az elalvás annyira könnyen, mint régen.
2021. nov. 22. 00:05
 4/4 Grimfox ***** válasza:
Ez lehet a gond. Nehezebben tudsz kikapcsolni, és amikor ébredsz, hamarabb kapcsolsz be, mint hogy teljesen felébrednél. Az állapot amit ilyenkor tapasztalsz az álomfázis határa.
2021. nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!