Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek teljesen ertelmet...

Ha valakinek teljesen ertelmetlen az elete es fogalma nincs hogy mit csinaljon es mar volt tobb szakembernel, de semmi nem valtozott, akkor mit lehet tenni az ongyilkossagon kivul?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl értelmet adni az életének. Azt lehet csinálni. Nem egyből a világot kell megváltani, de be kell vonni egy segítőt, szakembert, mert a saját gondolkodásával ennyire jutott az illető, kell egy külső segítség, meg a hajlandóság, hogy valamit csináljon is, mivel varázspálcája senkinek sincs.
2021. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság nyilván gyors, könnyű véget jelent a mostani elviselhetetlen helyzetnek, viszont az élet tud jobb lenni, de csak akkor, ha teszünk érte. És mindig lehet valamit tenni, nem magától lesz jobb, csak ez nekem is sokára esett le, hogy nem szerencsések és szerencsétlenek vannak, hanem vannak akik tesznek dolgokat, vagy sikerül vagy nem, de tanulnak belőle, és haladnak apránként előre, akár érzelmileg,akár anyagilag. Én sokáig vártam a csodát. Most már inkább csinálom, amit tudok, aztán majd alakul. Eddig jó.És el tudom hinni, hogy később még jobb lesz. Korábban ezt nem tudtam volna elmondani. De én pl örülök,hogy nem kellett véget vetnem az életemnek, mert megértettem,hogy igenis tudok változtatni, csak türelem és elkötelezettség.
2021. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadni,beletörődeni,sodródani tovább az árral,sosem lehet tudni hogy még mit hozhat a jövő.Egyszer úgyis mindenkinek az élete így vagy úgy-előbb vagy utóbb,de véget ér,nem kell ezt még meg is gyorsítani.
2021. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lenyeg hogy fogalman nincs hogy mit csinaljak.Kenyszerbol csinaltam pokoli sz@r melokat, de semmi ertelme nem volt. 40 eves elmultam.
2021. nov. 24. 00:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat koszonom, nem lettem okosabb, akkor ennyi
2021. nov. 24. 00:41
 6/8 anonim válasza:
100%

"Már volt több szakembernél de semmi nem változott"


A megfelelő szakembert időbe telik megtalálni. Ne add fel keresgélj tovább.


Nehogy ebben a szép korban vess véget az életednek. Családod barátaid hol vannak? Gondolj rájuk, tényleg szükséges lenne fájdalmat, űrt okozni a lelkükben? A fájdalom attól nem múlik el h te megölöd magad. Csak átadod a hozzád tartozóidnak. Olvass, sportolj, turázz, fess, beszélgess az interneten emberekkel, süss, főzz, látogass meg új helyeket, hallgasd meg a kedvenc zenéd, nézd meg a kedvenc filmed, barkácsolj, meditálj, írd ki az érzelmeid, ne hagyd H az érzelmeid vegyék át az irányítást, nem igaz amit mondanak! Legyen valami hobbyd ami elveszi a figyelmed, hidd el jobb lesz utána bele szeretsz valamilyen cselekvésbe és egyből lesz értelmed élned!


Mi a végzettséget, milyen munkákat végeztél? Mik érdekelnek téged? Még nincs késő bele vágni valami újba.


Fiatal vagy és erős!!! Hiszek benned és megérdemelsz egy csodálatos életet! Ne add fel!!! ❤️

2021. nov. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon sok 40 körüli van hasonló helyzetben, mondhatni jellemző a generációnkra azt tapasztalom úgyhogy pontosan értem miről írsz.

Van olyan körülöttem, aki elvált - gyerek is van mégsem látja az élet értelmét és olyan is, aki teljesen egyedül él ezért még kilátástalanabbnak érez mindent. Mi a megoldás? Magam sem tudom. Én már megőrülök a közhelyektől úgyhogy nem is kérdezek senkitől semmit, azzal nem oldódik meg azt kapja ember " majd jobb lesz", " szedd össze magad" stb., nyilván aki depressziós vagy legalábbis pocsék életszakaszban van annak ez nem segítség. Azt is értem viszont mi mást mondhatnának...

Nincs megoldás én is úgy érzem sokszor, de valahogy majd csak lesz...kitartást!

2021. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Milyen szakembereknél, hány az a több, és mit takar az, hogy "volt már"? Jártál hónapokig pszichoterápiába? Szedtél hónapokig antidepresszánst?
2021. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!