Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik? Öngyilkossági...

Mi történik? Öngyilkossági kísérlet

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőm a mai nap öngyilkosságot kísérelt elkövetni.

Fagyállót ivott, elküldte ezt képen is.

Külföldön tartózkodom jelenleg és a lehető leghamarabb érkezem Magyarországra.

Egy közös barátnak azonnal szóltam, aki hívta a segélyhívót, küldték a mentőket és a rendőröket.

Közben végig kapcsolatban voltam telefonon (messengeren, mert EU-n kívül tartózkodom) a barátnőmmel, aki gyűlölt engem amiért segítséget hívtam, ordított velem, hogy egy idióta vagyok, de ennek ellenére próbáltam higgadt maradni.

Még vonalban voltam, amikor kiérkeztek a mentők, önként ment ki, és hallottam ahogy lezajlik a beszélgetés a mentősök/rendőrök illetve közte.

Kérdezték mennyit ivott, és megvan-e még a flakon. Ezekre a kérdésekre válaszolt, és kérték vigye ki a flakont illetve pakolja össze a személyes tárgyait, amire szüksége lehet.

Kértem tőle, hogy adja át a telefont a rendőrnek, akinek mondtam, hogy értesítsenek telefonon vele kapcsolatban, érkezem Magyarországra hamarosan indulok.

Azt mondta, hogy kizárólag közeli hozzátartozót fognak értesíteni, elmondta melyik településre viszik kórházba, de sajnos van ott kettő is, így pontosan nem tudom hol van.

A családjával megromlott a viszonya, 4 éve nem tartja velük a kapcsolatot, nyilván felfogják őket keresni, csak remélni tudom, hogy lesz mellette valaki amíg megérkezem.

Azt is hallottam, hogy kérdezte mennyi ideig tartják bent. Azt felelték, hogy kivizsgálják és ha minden rendben akkor másnap hazamehet.


Telefonját gondolom elvették, semmit nem tudok róla, a történtekkor már zavart állapotban volt, összefüggéstelenül beszélt, helytelenül, hibásan írt, ordítva sírt és kiabált.

Nagyjából fél óra telt el a kísérlet és a segítség kiérkezése között. (Nem kis mennyiséget fogyasztott sajnos)


Mi történik vele ilyenkor? Aggódom érte, sehogy nem tudom elérni, sajnos a föld másik oldalán vagyok jelenleg.


Beviszik a kórházba és hogyan tovább? Valóban kiengedik holnap?

Ha kiengedik az pontosan hogy zajlik?

Saját felelősségére haza kell mennie egyedül?


Kérem olyan válaszoljon, aki élt át hasonlót, mert eszméletlenül kétségbe vagyok esve, és fogalmam sincs mit tudnék tenni, mert nincs senki akinek szólhatnék, sajnos a családjával egyáltalán nem tartottuk a kapcsolatot.



#ongyilkossagi kiserlet #zartosztaly
2021. nov. 14. 05:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják kiengedni egyhamar. És látogatót nem engednek be. Feleslegesen utazol.


Tartsd a kapcsolatot azzal, aki kihívta a mentőket.

2021. nov. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgálat, gyomormosás. Alapos kivizsgálás, hogy mennyire roncsolta a szerveit a fagyálló. Különös tekintettel a májra és a vesékre. Az nagy csoda lenne, ha kiengednék, mert öngyilkossági kísérlet után már megy is zárt osztályra az ember, főleg, ha zavart volt.
2021. nov. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat…mindenképpen utazom. Úgy érzem valamit tennem kell.
2021. nov. 14. 07:12
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem fogsz tudni tenni, maximum akkor, miután kiengedték. Már ha engedni fogja akkor is.
2021. nov. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Aki kihívta a mentőket 100+ kmerre lakik tőle. Mivel én sok ezer kmerre vagyok nem tudtam magyar segélyhívót hívni.

Szóltam az illetőnek, megadtam a címet, ő hívta ki a mentőket a kérésemre.

Ő még annyit sem tud amennyit én.

2021. nov. 14. 07:15
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a családjával próbáld felvenni a kapcsolatot, mert őket mindenképp értesíteni fogják.
2021. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm.
2021. nov. 14. 07:24
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
Alkohollal szokták kezelni a kórházban, nagyon károsítja a vesét, de ha minden oké vele, akkor átszállítjàk a zárt osztályra és ott 3 napig tuti bent tartják, utána pedig a viselkedésétől függ, hogy mi törtênik vele. De jobb lesz neki odabent.
2021. nov. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

A lehető leghamarabb lett segítség hívva, önként feküdt a mentőbe.

Attól függetlenül sajnos nagyobb mennyiséget fogyasztott, és a végére már úgy beszélt mint aki be van rúgva.

Teljesen összeomlott. Nem szeretnék ebből kimaradni. Ahol lehet segíteni és támogatni szeretném, csak sajnos nem tudom hogy kezdjek neki.

Tisztában vagyok azzal is, hogy a kórházba nem fognak beengedni.

De legalább tudni szeretnék róla milyen állapotban van.

Ha kikerül, mindenképp szakorvoshoz járni vele, mert ez nem lesz egy könnyű gyógyulási folyamat.

2021. nov. 14. 07:37
 10/41 anonim ***** válasza:
69%
A kórházba még lehet bemehetsz, nem tudom most milyenek a korlàtizások, bár attól is függ melyik osztályon kezelik. A zártra nem engednek be, csak ha kiviszik a sima osztályra, ott lehet látogatni.
2021. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!