Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichiateremnek,...

Elmondjam a pszichiateremnek, hogy vannak ongyilkossagi gondolataim?

Figyelt kérdés
Legutobb letagadtam oket, de lehet, h fontos lenne tudnia roluk. Magan orvos egyebkent. Beutalhat valahova, vagy lesz negativ kovetkezmenye, ha beszelek errol neki?
2021. szept. 12. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
mindenkepp mondd el, csak ugy tud segiteni ha oszinte vagy vele
2021. szept. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mond el nyugodtan. Azért fizeted, hogy segítsen, de ezt csak akkor tudja megtenni, ha őszinte vagy vele. A beszélgetésen kívül semmi más nem fog történni. Te is megkönnyebbülsz, ha valakivel őszintén és ítélkezés mentesen tudsz róla beszélni. (Az én pszichológusom külön kérte, hogy szóljak neki, ha ilyen gondolataim vannak, mert fontos, hogy beszéljünk róla.)

Öngyilkossági gondolatok miatt senkit sem küldenek zárt osztályra. A pszichiáter csak akkor teheti ezt meg, ha konkrét öngyilkossági terved van módszerrel, időponttal, helyeszínnel.

2021. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A gondolatok miatt nem fog beutalni sehova. Legyél vele őszinte mindenféle témába, köztük ebben is.
2021. szept. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
76%
Én azt is elmondtam neki hogy egyszer majdnem meg is tettem. Nem utalt be sehová , nem is nagyon emelte ki. Később rákérdeztem miért , azt mondta azért nehogy akár megforduljon az a fejemben hogy ezzel majd elérhetem azt hogy figyeljenek rám. Lehet veled is ez lesz. Passz
2021. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha ezt elmondod, akkor mész a zárt osztályra, nincs mese. Ott beállítják a gyógyszereidet aztán pár nap/hét után kiengednek. Szóval ennek fényében dönts. De azt is el kell mondjam, hogy én voltam már ilyen helyzetben és ez nem a "száll a kakukk fészkére". Nem az a cél, hogy "kicsináljanak". Valószínűleg nagyon be vagy már szűkülve, nem bízol már senkiben, egyedül érzed magad, ezért vannak ilyen gondolataid. Ezen fog segíteni a gyógyszer. De te döntsd el, hogy mit akarsz.
2021. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az ötös válaszoló ostobaságot ír, ne hallgass rá. Öngyilkossági gondolatok miatt senkit sem kötelezhetnek zárt osztályon gyógykezelésre. Tele lennének a pszichiátriák, ha az összes embert beutalnák, akinek öngyilkossági gondolatai vannak... A pszichiáter csak beszélgetni fog veled ezekről a gondolatokról.
2021. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem erősek amúgy és csak reggel/este jönnek elő. Inkább csak azért gondoltam, hogy jó lenne elmondani, mert talán ebből tudna következtetni a mentális állapotom súlyosságára.
2021. szept. 13. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondd el neki, aztán meglátod, hogy itt ki volt őszinte hozzád. Amúgy nem véletlenül teszik fel ezt a kérdést, és van erre egy protokoll, ha a páciens azt mondja öngyilkossági gondolatai vannak. #5-ös voltam.
2021. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy az itt válaszolók (köztük én is) elmondták a pszichológusuknak/pszichiáterüknek, hogy öngyilkossági gondolataik vannak, és mégsem kerültek zárt osztályra, szerintem hallgass a többségre kedves kérdező...

Nekem a pszichológusom és a pszichiáterem is azt mondta, hogy csak akkor kötelesek szólni az illetékes szerveknek, ha konkrét öngyilkossági tervem lenne. Mivel ez soha sem volt, csak néha gondolatok, ezért nem történt semmi a beszélgetésen kívül.

2021. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam, semmit nem tett. Felírta ugyan azokat a gyógyszereket és kész.
2021. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!