Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális problémára...

Milyen mentális problémára utal, ha nem szeretek új filmeket nézni, mindig csak azokat nézném vissza, amiket már milliószor láttam és kívülről tudom?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 11:13
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, ez maximum csak arra utal, hogy azokat a filmeket kedveled..
2021. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Szorongó alaptípus lehetsz szerintem. Ez nem biztos, hogy kimeríti a mentális PROBLÉMA definícióját, de a mentális beállítódásodra utalhat.


Biztonságra vágysz, tartasz az ismeretlentől, nem vágysz új, izgalmas ingerekre, tartasz attól, hogy ki kell lépni a komfortzónádból.


Ha más, sok izgalommal járó tevékenységeket is kerülsz, akkor könnyen lehetséges, hogy szorongó típus lehetsz.

2021. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most vettem meg A szorongás feloldása című könyvet, Ursus libris.
2021. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Autista spektrumra eppen az jellemzo, hogy valaki fel az ujtol, ragaszkodik a rutinhoz, megszokotthoz. Van, akinek ugyanolyan cipobol, puloverbol tobb van.

Nem azt mondom, hogy autisztikus vagy, de hasonlosag ebben lehet.

2021. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Rejtő könyvekkel voltam így. Esténként, elalvás előtt százszor újraolvastam a kedvenceimet tőle, kívülről tudom őket. Nekem egyfajta nyugalmat adott, kiszámíthatóságot, esti elrendeződést, hogy minden rendben van, a jó győz. Mint egy nyugtató. Érdekes módon ez most elmúlt, mert olvastam a Világjárók sorozatból néhányat, ahol szintén Afrikában, meg erdőkben mászkálnak, és az valahogy elhalványította a Rejtőket.
2021. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van bármi pszichés oka, akkor is inkább hagyd meg a szakembereknek a diagnózist. Attól, hogy bizonyos dolgok hasonlítanak egy betegség némelyik jellemzőjére, még egyáltalán nem biztos, hogy tényleg van olyan betegséged. De nem is biztos, hogy maga a diagnózis a lényeg.

Ha téged nem zavar, akkor mindegy, hogy mi az oka és hogyan hívják. Ha zavar, akkor sem a neve a fontos, hanem hogy megfelelő segítséget kapj benne, hogy javítani tudj rajta.


Mérd fel, hogy neked mennyire probléma, akarsz-e rajta változtatni és fordulj szakemberhez.

2021. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak simán gyagyás vagy.

A kommentelők zömével együtt...

2021. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!