Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek a háziorvoshoz és...

Ha elmegyek a háziorvoshoz és beutaló kérek pszichológushoz arról a szüleimnek is kell tudnia vagy elintézhetem anélkül hogy ők tudnának róla? 14/l

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 15:15
 1/8 anonim válasza:
10%
Szerintem ezt megkérdezheted a háziorvostól is...
2010. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 év alatt a szülőnek is ott kell lenni a gyerekkel még a háziorvosnál is.
2010. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljes diszkréció, orvosi titoktartás illet meg.


(Kedves első, arra nem gondoltál, hogy esetleg már az érdeklődést is jelenti a doki a szülőknek? - Ezért is jogos ITT a kérdés.)

2010. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elintézheted úgy, hogy ők ne tudják. Egyébként sokszor nem is kell beutaló tapasztalataim szerint pszichológushoz. Szerintem megpróbálhatnál telefonon időpontot kérni egy gyermekpszichológustól!
2010. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Kell a szülő. Ha nem is a beutalóhoz, de a p.terápiához magához. Létezik egy fogalom, a terápiás szerződés. Itt állapodnak meg a felek a terápia feltételeiről. Tömören, leegyszerűsítve. 16 év felett már csak a serdülővel kötik meg, az alatt a szülővel is.
2010. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erm, az előző vagyok. Ebben az esetben nem a titoktartás lesz a legfőbb kérdés, legalábbis a terápiában, hanem a gyerekkort jellemző néhány pszichés sajátosság. Szakmailag megkövetelt a szülővel való kapcsolatfelvétel. A terápia sikere is múlhat rajta.
2010. szept. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsősegélyhez..., életmentő műtéthez még a saját bele egyezés sem kell.

Bonyolult a betegjog...


Iskola pszichológus?

2010. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az iskolában nincs rá lehetőség.

Sejtettem, hogy nem lesz ilyen egyszerű a dolog, na mindegy akkor marad a nyugtatótea :(

2010. szept. 7. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!